E3: Čo ponúkne Mario a Sonic na olympiáde v Tokiu?

Nintendo Switch - Mario and Sonic Tokyo Olympic Games 2020

Na E3 sme nevynechali stánok Nintenda, kde sme si zahrali Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020.

Nintendo nás aj tento rok pozvalo do svojho stánku na E3, kde sme mali príležitosť si zahrať niekoľko pripravovaných noviniek pre Nintendo Switch. Jednou z nich bola aj oficiálna hra budúcoročnej olympiády v Tokiu – Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020. A ako sa nám tento, rodinne ladený titul hral? Na prvý pohľad hra vyzerá typicky nintendovsky. Staré známe postavy, dobre štylizovaný vizuál zakrývajúci nedostatočný výkon Switchu a chytľavá hrateľnosť. Tak nejak by sa dal v skratke zhrnúť tento titul.

V prvom rade treba spomenúť, že sa pre hráčov chystá obrovská porcia športov. A síce Sega s Nintendom na E3 doniesla len zopár z nich, ako prvotná ukážka kvalít tohto titulu to stačilo. Za tú krátku chvíľu sme si stihli zahrať beh cez prekážky, karate a skateboarding. A hoci som sa zo začiatku mierne obával o ovládanie, hneď po prvej disciplíne sa moje obavy rozplynuli. Ovládanie je veľmi intuitívne a ľahko sa ho naučia aj vaše deti. Myslím si, že práve z tohto prvku bude hra ťažiť najviac. Je to presne ten titul, ktorý je ako stvorený pre hranie s priateľmi či s rodinou. Pretože naučiť sa jednotlivé pohyby je jednoduché, no naučiť sa ich aj správne používať je už výzvy.

Ešte raz! A teraz ťa už porazím…

Dám vám príklad. Pri behu cez prekážky je vašou úlohou len triasť joy-conom hore-dole a v správnej chvíli ho vystreliť pred seba. Je to jednoduché, no z nejakého dôvodu som stále prehrával. A hrali sme až dovtedy, kým som svojho kamaráta neporazil. A to je presne ten sociálny rozmer, ktorý hra bezpochyby má. Súťaživosť a snaha sa prekonať. Verte mi, pri tejto hre si slávnu vetu “teraz ťa už porazím” poviete veľmi veľa krát. A rovnako je to aj pri iných športoch, nie len pre behu.

Napríklad také karate. Jeden by si bol myslel, že sa jedná len o nejakú minihry. No s trochou nadsádzky sa dá povedať, že by to mohol byť aj samostatný titul. Akási alternatíva k ostatným bojovkám. Opäť, základná schéma ovládania bola veľmi jednoduchá. No hra ponúka aj ťažšie kombá. A veru, nebolo ich málo. Stať sa šampiónom v niektorom športe bude otázka niekoľkých, poriadne dlhých hodín.

Každopádne, či už sa jedná o beh cez prekážky, karate alebo skateboarding. Každá hra sa vyznačovala skvelou zábavou a súťaživosťou až do posledných sekúnd. A som si istý, že aj ostatné športové disciplíny v hre budú presne také isté.

A keď k tomu pridáte veľmi príjemný vizuál, Maria a Sonica s ich priateľmi, máte zarobené na ďalšiu skvelú hru. Jedno je isté. Nintendo Switch sa v Novembri dočkajú skvelej exkluzivity. A hoci oficiálna videohra olympijských hier neponúkne najrealistickejšie spracovanie, s určitosťou sa jedná o to najzábavnejšie.

Ďakujeme Nintendu za pozvanie.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site