E3: Lego Star Wars: The Skywalker Saga – Dojmy

Pozreli sme sa na nový diel plný LEGO kociek od Warner Bros.

Žiadny remaster kompletnej ságy, ale úplne nová hra. Vybudovaná na novom engine a na novej technológii, Lego Star Wars: The Skywalker Saga chce byť najlepšou hrou od Warner Bros s licenciou LEGO. Je to síce už šiesta LEGO hra od TT Games, ale zdá sa, akoby sa vývojári inšpirovali inými žánrami. Hlavne konečne začali využívať potenciál aktuálnych konzol a hru vytvorili na novom engine, s množstvom nových technologických fíčur.

Vo všeobecnosti platilo, že ak ste si zahrali aspoň jednu LEGO hru od TT a Warner Bros, mali ste tak kompletný prehľad o tom, ako sa hrajú LEGO hry na motívy Marvelu, DC, Star Wars, alebo Harry Potter. Všetky boli na jedno kopyto a zhodneme sa, že roky sa hrateľnosť nemenila. The Skywalker Saga prvý krát uvedie nový typ kamery – third person kameru, ktorá je umiestnená tesne za vašou LEGO postavičkou. Streľba zo zbraní tak pôsobí oveľa prirodzenejšie, ako keď sa zamykala na objekty a nepriateľov v posledných hrách.

Po prvý krát sa konečne súboje neskladajú len z mačkania jedného tlačidla na rozbíjanie kociek. Vývojári do hry uviedli kombá, ktoré môžete aktivovať pokynmi na obrazovke. Je to síce zjednodušené, pretože pokyny – ako vykonať kombo – sa vždy zobrazia po zahájení reťazového útoku.

TT Games investovali svoje zdroje aj do tvorby prostredí. My sme na E3 videli Galaktickú mapu, po ktorej môžete voľne lietať loďou a následne planéty, na ktorých môžete voľne pristáť. V podstate je nová The Skywalker Saga open world hrou, rozdelenou na menšie mapy. Cestovať medzi nimi je jednoduchšie ako v minulosti a ich rozloha je absolúne neporovnateľná. Mapa Tatooine, na ktorej vývojári na prezentácii pristáli, bola dostatočne veľká na desiatky minút objavovania.

Každý z deviatich filmov tejto hernej ságy má až 5 takýchto máp, ktoré môžete voľne objavovať. Sú posiate pokladmy, vedľajšími questami, easter eggmi a odkazmi na filmy, ktoré potešia skalných fanúšikov. A hlavne, sú plné života, nepôsobia tak pusto, ako tie miniatúrne mapy v posledných hrách. A všetko je plne dabované.

Medzi postavami priamo v hre je možné prepínať kedykoľvek, tak ako v iných LEGO hrách. Lego Star Wars: The Skywalker Saga uvedie všetky známe postavy z deviatich filmov, vrátane najnovšieho filmu The Last Jedi, ktorý vyjde na konci tohto roka. Každá z postáv má jedinečné schopnosti a to nie len na riešenie environmentálnych hádaniek, ale aj na komunikáciu s NPC postavami. Jediovia samozrejme ovládajú silu a môžu levitovať objekty, alebo aj presviedčať NPC postavy vďaka ovládnutiu mysle. BTW, každý jeden objekt v hre je interaktívny, všetko je možné silou zodvihnúť zo zeme.

Engine pre túto hru bol vybudovaný od základu s tým, že každý objekt bude interaktívny. Fyzika je aplikovaná na objekty, aj NPC postavy. Hra dostala vďaka enginu moderné atmosferické efekty, schopnosť renderovať objekty do veľkých vzdialeností, kvalitné tiene a iné efekty, ktoré môžete vidieť v AAA tituloch. Nové LEGO vyzerá fakt, fakt výborne – pozrite si oficiálne screenshoty aj trailer.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga ma na E3 príjemne prekvapilo. Z LEGO hier som bol úprimne dosť unavený, pretože všetky boli na jedno kopyto. Skywalker Saga však vyzerala ako hra, ktorú by som si najradšej zahral čo najskôr. A hlavne, som rád že vyjde aj na Nintendo Switch, pretože je to ideálny titul na oddychové hranie.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga vyjde v roku 2020 na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site