E3: Všechno o Konzoli Playstation 4

11 júna, 2013 Colek

Známe veškeré informace a technické specifikace, prostě vše o nové generaci konzole Playstation 4, která nemá takřka žádnou chybu!

Barevné schéma nového Playstation 4 se oficiálně nazývá „Jet Black“ a modely, které se následně budou prodávat mají označení CUH-1000A series.

Konzole je navržena řezaně, je štíhlá, lehká a kromě jistého sešikmení se celkem podobá druhému Playstationu. Mimo to, je tělo konzole rozděleno do čtyř částí.

Indikátor napájení svítí modře a konzole je po stranách mírně nakloněná a díky tomu ji lze snadno ovládat v horizontální, ale i vertikální poloze.

Při samotném spuštění prodeje konzole Playstation 4 bude k dipozici také oficiální bezdrátový ovladač DUALSHOCK 4 a přídavná kamera samozřejmě to vše v barevném schématu stejného typu, jako samotná konzole, tedy v schématu „Jet Black“.

I když to není na 100% potvrzené, Sony mluví o bezmála 110 titulech, které jsou právě ve vývoji, ovšem oficiálně potvrzeno je jen 60 titulů z niž 20 vyjde hned v první roce od zahájení prodeje konzole Playstation 4.

    

První model konzole bude disponovat 500 GB HDD, který samozřejmě bude možné následně vyměnit za HDD větší kapacity, stejně jako to bylo u předchozího Playstationu 3.

Překvapení vzbudila také oficiální cena PS4, která je pro Evropu stanovena na 399 €, což je bezmála 10 000 Kč. Konzole je tedy zhruba o 2500 Kč levnější než konkurenční konzole Xbox One od Microsoftu.

Ovšem největším překvapením je prodej takzvaných bazarových her, který vás na rozdíl od Xbox One nebude nijak obtěžovat ani omezovat. Sony zároveň s touto potěšující zprávou uvolnilo video s celkem vtipnou tématikou, které takřka shrnuje, jak to doopravdy bude s půjčováním her kamarádovi, sledujte video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=stiYAbaJY1w[/youtube]

Sony taktéž oznámilo, že jeho konzole nebude vyžadovat neustálé připojení k internetu, ovšem pokud připojeni budete, dočkáte se všelijakých výhod pod které spadají automatické aktualizace her, kdy vaše hry budou zkrátka stále aktuální.

Pokud se budete chtít zúčastnit různých multiplayerových klání, bohužel si budete muset připlatit za takzvanou PS Plus službu. Roční předplatné této služby má stát kolem 1 299 Kč což je částka, kterou většina hráčů určitě zaplatí, jelikož se službou PS Plus přichází taktéž řada výhod, jako je například přístup k vybraným hrám zdarma.

Navíc při zahájení prodejů Playstation 4 dostanou předplatitelé PS Plus navíc DRIVECLUB PS Plus Edition a ještě jednu zatím neoznámenou hru zdarma.

    

Specifikace konzole Playstation 4:

 • Hlavní procesor: 
  – Jednočipový procesor 
  – CPU: AMD x86-64 „Jaguar“, osm jader 
  – GPU: 1,84 TFLOPS, AMD Radeon nové generace založený na novém grafickém enginu
 • Paměť: 8GB GDDR5
 • HDD: 500GB
 • Rozměry cca. 275 × 53 × 305 mm (šířka × výška × délka)
 • Hmotnost: 2,8 kg
 • BD / DVD mechanika (read only): BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
 • Input/ Output:
  – Super-Speed ​​USBx (USB 3.0), port x 2 
  – AUX port × 1
 • Síť: 
  – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1 
  – IEEE 802.11 b / g / n 
  – Bluetooth ® 2.1 (EDR)
 • AV output: 
  –  HDMI out port 
  – DIGITAL OUT (OPTICAL) port
 • V ceně je: 
  – PlayStation 4 × 1 
  – Bezdrátový ovladač (DUALSHOCK 4) × 1 
  – Sluchátka × 1 
  – Napájecí kabel × 1 
  – HDMI kabel × 1 
  – USB kabel × 1

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články