E3: Screenshoty a detaily k novej hre od From Software – Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice Screen 1

Samurajská bojovka mixovaná s Dark Souls.

Microsoft na press konferencii oznámil úplne novú značku známych vývojárov od From Software. Štúdio známe sériou Dark Souls a Bloodborne (exkluzivita pre PlayStation 4) teraz vyvíja novinku v spolupráci s Activisionom a hra debutovala na konferencii Microsoftu. Je to zaujímavé, lebo From Software zároveň vyvíja aj pre SONY. Prvý gameplay trailer z hry si môžete pozrieť tu.

Hra sa odohráva v 15 storočí v Japonsku, v historickej perióde Sengoku. Ide o third person akčnú adventúru s RPG prvkami a hrateľne je to veľmi podobné Dark Souls. Hlavný hrdina ale má oveľa lepšie možnosti pohybu a je agilnejší ako neohrabané postavy Souls hier. Vývojári sa tu mohli inšpirovať napríklad úspechom NIOH, ktorý v podstate skopíroval formulku Souls hier a pridal agilnejší pohyb. Vývojári Sekiro hovoria o vertikálnych možnostiach pohybu.

Súbojový systém je sústredený okolo súbojov mečov a hlavná postava má namiesto ruky priťahovací hák. Práve vďaka nemu sa budeme môcť vytiahnuť na vyššie miesta. Súboje budú znova veľmi náročné, autori zachovajú obtiažnosť známu zo Souls hier.

Sekiro: Shadows Die Twice vyjde na PC, Xbox One a PlayStation 4 na začiatku roku 2017. Konzoly Xbox One X a PlayStation 4 pro dostanú už pri vydaní aj 4K rozlíšenie. Nižšie nájdete oficiálne screenshoty z hry.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site