E3: Ubisoft s novými hrami čeká, až Wii U prodá více konzolí.

12 júna, 2013 DF

Nintendo má při propagaci jejich nejnovější konzole o starost navíc.

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot se zmínil o tom, že podmínkou pro práci na dalších exkluzivních hrách musí platforma prodat více konzolí. Problémem v tomto případě ovšem je, že špatné prodeje Wii U jsou jistě do určité míry způsobené právě nedostatkem kvalitních exkluzivních titulů. Co tedy Ubisoft říká je: Na vaši platformu začneme vydávat exkluzivní obsah až prodáte více konzolí, ale jak to uděláte, nás v podstatě nezajímá.

Je to pochopitelné, Ubisoft vydává především vysokorozpočtové hry, jejichž vývoj se nějakým způsobem musí zaplatit a vydělat ještě něco navíc. Co to ovšem znamená pro Nintendo a Wii U je pravděpodobně další propad jak konzole, tak burzovních akcií, které po včerejší (opět) nicneříkající prezentaci, jež navíc ještě ani nešla pořádně spustit, asi nebudou zrovna na svém vrcholu. Nintendo zažívá věru krušné časy a jsme zvědaví, jak dlouho ještě firmu dokáží táhnout pohybovky na Wii a Zelda s Máriem a Luigim.

Byla by škoda vidět Nintendo odejít, ale firma by si skutečně měla hromadně sednout a projednat, jak se prosadit na současném trhu, jenž se od toho z 80. let do určité míry liší. Nebo si alespoň zahrát Game Dev Tycoon.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.