E3: Zahrali sme si eFootball PES 2020. Čo môžete od hry očakávať?

eFootball PES 2020 Messi

Na E3 nechýbalo ani Konami s ich tradičnou futbalovou sériou. Ako sa nám eFootball PES 2020 hral?

Priznám sa vám, Konami ma tento rok mierne vyľakalo. Ešte pár dní pred výstavou bolo okolo série PES poriadne ticho. Už som si začínal myslieť, že Konami so sériou úplne seklo. Kameň zo srdca mi spadol až na výstavisku, kde som zbadal ich stánok aj s tvárou Messiho. 

Konami tento rok spravilo vo svojej zabehnutej sérii niekoľko zmien. Tou prvou je názov, ktorým chcú jasne zadefinovať svoj útok na e-sport. Pro Evolution Soccer sa po rokoch mení na eFootball PES. Trocha divný názov, ale budiš. Zrejme splní svoj účel. 

Ďalšie novinky sa týkajú hrateľnosti. Obrancovia sa dočkali nových animácii pri bránení a bolo ich vidno. Ich variabilita bola väčšia a neokukali sa po prvých 10 minútach hry. Úprimne, ďalších zmien ako nový systém prebratia lopty či vylepšené nahrávky som si v praxi nejako moc nevšimol. Čo by som hodnotil skôr pozitívne. Zmeny nijako negatívne neovplyvnili hrateľnosť, ktorá už klasicky pôsobí PES-ovsky. Ak ste hrali predchádzajúce ročníky, viete do čoho idete. Možností v taktike je mnoho, ich dopad na hru je obrovský. Vďaka tomu si viete ušiť taktiku presne pre váš štýl hry.

Čo mi pri futbale od Konami už tradične vadí, sú prechody medzi animáciami. Hoci hra vyzerá graficky prekrásne, tie prechody sú otrasné. Doslova vidíte kde skončila jedna a začala sa druhá. Žiaden prechod, ktorý by to zjemnil. Hoci to už nie je také strašné ako v minulosti, stále je to tu. Tu by sa vývojári mohli inšpirovať u konkurencie.

Rovnako by si prepracovanie zaslúžili aj brankári. Sú jednoznačne najslabším článkom hry. Mám pocit, že od začiatku tejto generácie konzol sa žiadnej zmeny nedočkali. Poznajú asi 5 animácii zákrokov a ich inteligencia je predpotopná. Bohužiaľ, vývojári zrejme nemajú dosť prostriedkov na to, aby spravili viac ako 1 významnú zmenu ročne.

Licencie, licencie a opäť licencie

Tou zmenou si mal prejsť režim Master League. Akurát je škoda, že nám ho vývojári nijako viac neprezentovali. Každopádne, dočkať by sme sa mali interaktívneho systému dialógov. Zrejme ním budeme budovať vzťahy na trase tréner-hráč. Sám som zvedavý, akým štýlom ho Konami zapracuje. S týmto systémom zrejme súvisia aj viac realistický spracované vyjednávania pri nakupovaní hráčov. Zrejme niečo na štýl FIFI. Každopádne, nech už budú zmeny akékoľvek, sú vrelo vítané. Predsa len, vývojári sa tohto módu už dlhší čas nedotkli a konkurencia zatiaľ utiekla o pár krokov ďalej. Hoci Konami zas len dobieha, ale aspoň dačo robí.

Najviac však bude závisieť od licencii, ktoré ponúknu. Zrejme ako pred rokom, aj teraz sa zamerali skôr na ligy druhého sledu. Kto vie, možno nás prekvapia českou, alebo slovenskou licenciou. Každopádne, očakávajú sa aj exkluzívne spolupráce priamo s tímami. Prvým potvrdeným je Barcelona, ktorá so značkou PES predĺžila svoju spoluprácu. Vďaka tomu je štadión Camp Nou opäť exkluzívny len pre hráčov futbalu od Konami. A Messi je znova na obale hry. 

eFootball PES 2020 síce prichádza s novým názvom, no hrateľnosť ostáva rovnaká. Malé zmeny k lepšiemu síce vidieť a cítiť sú, no stále je to klasická PES hra. Zmeny v Master League sú vrelo vítané. Úspech tohto ročníka však bude opäť stáť a padať na licenciách. Či nás Konami prekvapí niečim veľkým sa dozvieme až v Júli. 

eFootball PES 2020 vychádza na Playstation 4, XBOX One a PC 10. Septembra.

Konami odhalilo eFootball PES 2020

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site