EA chce k FIFA 14 pritiahnúť hráčov Call Of Duty

22 apríla, 2013 Marek Jaroš

EA chce novými funkciami k hre pritiahnúť hráčov Call of Duty. Ale ako, to nešpecifikovala.

Akčná hra od Activision-u menom Call of Duty sa už nejeden rok teší najväčším predajom a tým pádom aj tržbám. Posledný prírastok do série, ktorý sa menoval Black Ops II predal viac ako 23 miliónov kópii, čo už je celkom pekné číslo.

A práve  Sebastian Enrique, producent z EA Sports, sa vyjadril, že chcú, aby FIFU hrávali aj hráči Call of Duty. Hráči, ktorí hrajú Call of Duty, nehrávajú FIFU. Chceme, aby hrali FIFU a to dosiahne jedine tak, že vytvoríme najlepšiu hru. A to teda chceme, prehlásil Enrique. Povedal aj, že majú veľa nových funkcii a nakoniec dodal: „Sme presvedčení, že prokonáme tržby minuloročnej FIFA 13“. 

Zaujímavé na tom je, že práve FIFA minulý rok vo Veľkej Británii skončila ako 2. najpredávanejšia hra práve za CoD: Black Ops II. No ešte zaujímavejšie je, že Sebastian Enrique sebavedomo vyhlásil, že väčšieho konkurenta vidí práve v Call of Duty, ako v konkurenčnej futbalovej sérii Pro Evolution Soccer od Konami. Na margo toho vyhlásil: „Vážim si Konami, vytvárajú dobré hry. Veľa ľudí hrá ich hry už od detstva. Myslím si, źe konkurencia je dobrá vec, ale Pro Evolution Soccer za konkurenciu nepovažujem. Tou je Call of Duty„.

Trocha trúfalé, pretože v tomto roku sa PES presunie na Fox Engine, ktorý vyzerá naozaj skvelo. A hra by sa mala dočkať veľa noviniek a konečne by mala priamo konkurovať práve titulu od EA Sports. No, každopádne to vyzerá na celkom zaujímavý boj o futbalového hráča. No ja osobne by som chcel vedieť, ako presne chce EA Sports presvedčiť hráčov Call of Duty, aby začali hrať FIFU. To vie asi iba Sebastian Enrique.

FIFA 14 by mala vyjsť na PC, Playstation 3, Xbox 360 a oznámenie na next-gen platformy zrejme nenechá na seba dlho čakať. Malo by sa objaviť v najbližších mesiacoch.

[youtube] http://youtu.be/HpC3pmhegSQ[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články