ea-electronic-arts

EA hľadá niekoho, kto by ich kúpil. Rokovať mali s Apple či Disney

24 mája, 2022 Marek Jaroš

EA hľadá niekoho, kto by ich odkúpil, respektíve by sa s nimi spojil.

Posledné dva roky prechádza videoherný priemysel konsolidáciou. Väčší hráči skupujú menších a aj firmy, pri ktorých by sme si to ešte pred pár mesiacmi neboli ani pomysleli, dnes rozmýšľajú, ako z tejto situácie vyťažiť čo najviac.

Jednou z firiem, ktoré prehodnocuje svoju pozíciu je aj EA. Firma sa podľa posledných správ má snažiť o predaj, respektíve zlúčenie s inou firmou. Jednou z najvážnejších ponúk malo EA dostať od fimy Comcast NBCUniversal. Na stole bol návrh, že NBCUniversal sa odlúči od Comcastu a spojí sa s EA, pričom by vznikla nová firma. Rokovania však mali padnúť na nezhodách ohľadom ceny a štruktúry. Hoci žiadne zo strán tieto špekulácie nechceli komentovať, povráva sa o tom, že EA hľadá také spojenie, ktorému by na čele novej firmy šéfoval doterajší CEO z EA, Andrew Wilson.

Okrem iného malo EA kontaktovať aj firmy ako Disney, Apple či Amazon. A hoci budúci majiteľ by sa pri EA musel poriadne plesknúť po vačku (aktuálna trhová kapitalizácia firmy činí viac ako 37.5 miliardy amerických dolárov), pri zabehnutých značkách a tržbách, ktoré EA má by sa obchod v dohľadnom horizonte splatil.

EA za rok na mikrotransakciách zarobilo 5.4 miliárd dolárov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.