EA: Meníme sa k lepšiemu, SIMS 4 bude offline hrou

25 júla, 2013 Lukáš Kanik

Frank Gibeau – šéf značiek EA porozprával o zmenách v EA, ktoré by mali vylepšiť profil spoločnosti v očiach hráčov.

Odkedy odišiel John Riccitiello (bývalý šéf Electronic Arts), v EA sa začali diať razantné zmeny. EA upravuje manažment a počty zamestnancov na malých pobočkách (aj v tej českej), ruší season passy, robí masívne výpredaje a po fiasku najnovšie ruší aj always online DRM.

Znie to až neuveriteľne, keďže práve táto firma získala titul „Najhoršia firma USA“ dva roky po sebe. Nuž, zdá sa, že kameňom úrazu bol práve Ricciotello, ktorého dlhoročný manažment spoločnosť dostal nie len na pozíciu najsilnejšieho vydavateľa sveta, ale aj na jedného z najmenej obľúbených. Veci ale idú správnym smerom a EA sa profiluje čím ďalej, tým lepšie. EA sa chce zmeniť, a pomáha tomu aj Frank Gibeau.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=s97B97dIpDQ[/youtube]

„Zobrali sme to naozaj vážne a chce vidieť zmeny. Posledných pár mesiacov sme začali robiť zmeny v praktikách nášho biznisu, ktoré hráči nemajú tak celkom radi. Na jar sme odstránili program Online Passov pre konzoly – aj pre súčasnú, aj novú generáciu. Počúvli sme pripomienky hráčov k SimCity a rozhodli sme sa, že SIMS 4 bude stavaný pre singleplayerový, offline zážitok.

Oznámili sme nové značky a ďalšie oznámime v nasledujúcich mesiacoch. Spustili sme iniciatívu pre pomoc hráčom pri prechode na nové konzoly. Chceme aby sa to všetko prenieslo oveľa ľahšie tým, že prenesieme ich achievementy. A pripravujeme toho oveľa viac. Hlavné je, že sme začali počúvať a meníme sa.“

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BklykswECps[/youtube]

EA sa snaží momentálne konkurovať aj Steamu a jeho megalomanskej pozícii v hernom priemysle so svojim Originom, ktorý používajú už desiatky miliónov hráčov. Práve na Origine pred pár dňami prebiehali masívne zľavy nie tak starých titulov, kedy ste si tie najlepšie mohli uloviť pod 10, či 5 eur. Origin sa má v najbližšom roku dočkať zmien v priateľoch, sťahovaní a inštaláciách, v manažmente achievementov a ďalších služieb, nemá to byť len ďalší nástroj na peňažné transakcie.

Príjmy EA navyše stále rastú najviac z digitálneho trhu pri predaji AAA titulov  (digitálne predaje tvoria 76% príjmov za posledný rok) a mikrotransakcií na mobilných platformách.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články