EA Play Live 2021

EA Play Live event príde v Júli, čo všetko uvidíme?

11 mája, 2021 Marek Jaroš

EA Play Live event sa z Júna posúva na Júl.

V posledných rokoch sme si tak nejak zvykli, že EA popri E3, ktorá sa koná v Júni, hostí svoj vlastný event – EA Play Live. Ten sa tiež odohráva v LA v takmer rovnakom čase. Avšak, tento rok ho EA posúva na Júl.

Presnejšie, EA svoj vlastný event usporiada 22. Júla 2021. A na čo všetko sa môžeme tešiť? EA nič konkrétne neprezrádza, no v príprave má veľkú kopu zaujímavých hier. V prvom rade uvidíme niečo z nového Battlefieldu. Ten síce bude mať vlastný event v Júni, no dá sa očakávať, že EA si nejaké novinky ušetrí aj na Júl.

BioWare môže ovládnuť tohtoročný EA Play event

Ďalej by sme mohli (skôr mali) vidieť ich športové tituly. FIFA a NFL sa svojich next-gen verzií už dočkali v minulom roku, no skôr išlo len o kozmetické vylepšenia. Tentokrát by sme sa mohli dočkať plnohodnotných next-gen hier. Tak isto aj v prípade NHL, ktorú debut na Playstation 5 a Xbox Series S|X ešte len čaká.

Rovno dve hry má v príprave aj BioWare. V ich prípade ide o pokračovanie dnes už legendárnych značiek. Už od roku 2018 vieme, že štúdio pracuje na novom Dragon Age. Koncom minulého roka sme sa dozvedeli, že okrem toho štúdio pracuje aj na novom Mass Effect titule. Avšak, tento titul bol stále len v predprodukcií.

Ukázať by sa nám mohol aj chystaný Need for Speed titul. Ten sa len v Marci dočkal odkladu na rok 2022, nakoľko jeho vývojári zo štúdia Criterion boli presunutí na Battlefield. Všetko v záujme toho, aby chystané pokračovanie tejto dnes už legendárnej FPS série stihlo jesenné vydanie.

Každopádne, dá sa očakávať, že EA má v príprave aj niečo nové. Avšak, múdrejší budeme až 22. Júla. Ak nechcete, aby vám niečo podstatné ušlo, určite sledujte náš Facebook či Instagram a nezabudnite si zaškrtnúť push-up notifikácie na našich stránkach!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš