EA Codemasters

EA ponúklo za Codemasters viac, ako Take-Two, môže sa stať novým majiteľom

14 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Take-Two Interactive ponúklo miliardu, EA ešte viac.

Štúdio Electronic Arts dnes na stránkach investorov oznámilo, že dosiahlo dohodu o prevzatí štúdia Codemasters za 1,2 miliardy dolárov. Podobnú dohodu malo uzavreté už štúdio Take-Two pred mesiacom, za jednu miliardu dolárov. Transakcia mala byť vykonaná až v prvom štvrťroku 2021, EA tento čas využilo na zvýšenie ponuky.

Ešte to neznamená, že EA oficiálne prevzalo Codemasters, dohoda o prevzatí za 1,2 miliardy je však poslednou pred vykonaním transakcie budúci rok. Spoločnosť EA sa na tejto sume dohodla so zástupcami investorov Codemasters Group Holdings PLC. Každý z investorov dostane takmer 8 dolárov za akciu, pričom EA odkúpi 100% akcií.

Codemasters je výhradým majiteľom licencie na oficiálne závodné hry Formula 1 ale po novom aj WRC. V ich portfóliu momentálne nájdeme hry Formula One, DiRT, DiRT Rally, Grid aj Project Cars. EA má rovnako dve štúdiá, ktoré produkujú závodné hry a to Ghost Games a Criterion.

Spojením s Codemasters by mohli dosiahnuť vyššiu efektivitu pri produkcii závodných hier a získajú tak potrebné technológie a know-how.

Sledujte ma: