EA rozdá hry ako náhradu za problémy so SimCity, Polygon znovu znížil hodnotenie

9 marca, 2013 Lukáš Kanik

A zaujímavostí okolo hry je viac, EA pozastavuje celú marketingovú kampaň SimCity.

EA žiada všetkých partnerov, aby pozastavili marketingovú kampaň na SimCity – bannery a reklamy, a žiada o deaktivovanie linkov odkazujúcich na SimCity. Väčšina predajcov však stále hru majú v ponuke, aj na titulke e-shopov a hra sa predáva ďalej aj napriek negatívnym hodnoteniam, ktoré hráči naklikali všade, kde to je možné. Amazon preto stopol  predaj digitálnej verzie SimCity, ktorá mala problémy už so samotným stiahnutím dát do vášho PC.

Serverom malo uľaviť to, že vývojári vypli niektoré náročné funkcie hry (napríklad najvyššiu rýchlosť hrania) a problémy sa postupne zmenšovali. Počas víkendu majú pribudnúť tri nové servery, s ktorými by už hra mala bežať bez problémov.

Redaktor Polygonu Russ Pitts, ktorý SimCity recenzoval a pred týždňom jej udelil takmer najvyšších 9.5/10 sa ale rozhodol znížiť hodnotenie hry na 4/10 a ako dôvod uviedol práve nemožnosť hru hrať počas silných výpadkov. Toto je už jeho druhé zníženie hodnotenia, keď pred ho pár dňami znížil najskôr len o bod a pol. Radí sa tak medzi tisícky hráčov, ktorí si svoju zlosť vybíjajú na celkovom hodnotení hry hlavne na Metacritic.

U nás hru recenzuje Ben a posledné dva dni mal problémy ostať v hre dlhšie ako 10 minút. Dnes už to ide všetko v poriadku.

EA si je chýb vedomá a hráčov, ktorí si kúpili SimCity a postihli ich ťažkosti, chce odškodniť jednou hrou zdarma. Tí, ktorí SimCity majú aktivovanú, dostanú jednu PC hru z portfólia EA zdarma, stiahnuť si ju budú môcť 18. marca.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články