Battlefield 2042 Irish Skin

EA sa zaviazalo urobiť z Battlefieldu najlepšiu komunitu

1 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Kroky proti toxickým hráčom pripravuje už teraz.

Jedno musíme EA uznať. Hoci posledné týždňe moc okolo Battlefield 2042 nekomunikovali, keď nakoniec niečo zverejnia, stojí to za to. Či už to boli parádne trailery na Battlefield 2042 alebo na Portal – komunitný hub, alebo informácie o progrese a kustomizácii, boli to samé skvelé správy.

Po oznámení bety – ktorá začne o pár dní – spoločnosť EA zverejnila aj príspevok o tom, ako chce z komunity Battlefield spraviť tú najlepšiu na hranie. Hra totiž ešte nevyšla a EA má už podrobný plán na to, ako sa vysporiada s toxickými hráčmi, hackermi a ako budú môcť hráči nahlasovať nevhodný obsah.

Komunitná charta Battlefield

Charta Battlefield je súbor pravidiel, ktorými by sa mal riadiť každý hráč Battlefield 2042. Pravidlá sú jednoduché. Zaobchádzajte s ostatnými tak, ako chcete aby bolo zaobchádzané s vami. Udržujte v hre spravodlivosť, ak niekto porušuje pravidlá, nahláste ho. Zdieľajte len vhodný obsah a vyvarujte sa nelegálnemu obsahu, či špinavým praktikám.

EA pripravilo niekoľko nástrojov pre hráčov, cez ktoré budete môcť odfiltrovať toxicitu v zápasoch. V hre bude možné zablokovať hráčov a tí vás nebudú môcť ďalej kontakovať. V chate bude vždy aktívny filter vulgarizmov a textový chat je tiež možné úplne vypnúť, rovnako ako aj zvukový chat.

Hráčov, ktorí porušujú pravidlá, bude možné nahlásiť priamo v hre, aby ste nemuseli chodiť niekde do menu, alebo na webstránku.

Rovnako aj Battlefield Portal dostane sadu nástrojov na to, aby admini týchto serverov mohli uplatňovať bany, či spravovať toxických hráčov na svojich vlastných mapách.

Proti hackerom nekompromisne, trvalý ban bez oznámenia

EA chce bojovať najmä proti hackerom. Tí dokážu znepríjemniť azda každú online hru. V boji proti cheaterom si vybrali EAC – Easy Anti Cheat, jeden z najlepších nástrojov proti cheaterom na trhu. Ten bude aktivovaný už v prichádzajúcej beta a prenesie sa aj do plnej hry. Využívajú ho aj hry Apex Legends, či Star Wars Squadrons.

Cheatera môžete nahlásiť priamo v hre, EA ho prešetrí a ak bude cheatovanie potvrdené, dostane trvalý ban. Hráčovi, ktorý ho nahlásil, príde o tom potvrdenie na mail. Keďže Battlefield 2042 je cross-platform hra, cheater okamžite dostane ban na všetkých platformách aj požas zápasu. EA má tiež možnosť cheaterov zabanovať na základe IP alebo hardvéru, takže nepomôže ani vytvoriť si nový účet.

PC požiadavky a trailer k bete Battlefield 2042 sú vonku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.