EA vyhrala titul „Najhoršia firma Ameriky“ aj druhý krát

9 apríla, 2013 Lukáš Kanik

A to aj napriek tomu, že Peter Moore pred pár dňami hovoril komunite do duše.

Neslávne ocenenie „Zlaté hov*o“ v aknete Najhoršia firma Ameriky od magazínu Consumerist získala spoločnosť Electronic Arts aj druhý krát po minuloročnom víťazstve. Zdá sa, že sa to ľuďom páči a stane sa z toho pravidelný trend.

O víťazstvo bojovala EA s Americkou národnou bankou a do semifinále sa dostali aj at&t, ticketmaster, Comcast a Walmart. Je možno trochu divné, že EA je jediná herná spoločnosť medzi vybranými a preto jej v tomto obore nemá kto konkurovať.

Spotrebitelia si vybrali EA aj napriek tomu, že sa im pred pár dňami prihováral Peter Moore, jedna z hlavných tvárí EA a to niekoľkými argumentami, prečo by EA nemala byť najhoršia spoločnosť a že ľudia si ju vlastne vybrali neprávom.

Vraj za EA hlasujú kvôli zbytočnosti Originu (momentálne 45 miliónov užívateľov), že free-to-play a mikrotransakcie sú peklo (desiatky miliónov aktívnych hráčov free-to-play) a niektorí dokonca minulý rok hlasovali preto, že na obálke hry Madden NFL nebol ich obľúbený hráč. Veľký počet hlasov získali aj od konzervatívnych stránok, ktoré protestujúco nabádali ludí, aby hlasovali za EA, pretože v hrách umožňuje homosexuálne vzťahy.

Aký podiel majú na hlasovaní skutoční hráči alebo bývalí zamestnanci firmy, je otázne, každopádne nálepka Najhoršia firma v Amerike neprospela povesti a možno aj kvôli tomu odstúpil donedávny riaditeľ – John Riccitiello.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články