eFootball Ronaldo

eFootball je najhoršie hodnotená hra v histórii Steamu

1 októbra, 2021 Lukáš Kanik

S hodnotením 8% si môže Konami túto hru strčiť.

eFootball mal byť nový revolučný diel futbalovej série Pro Evolution Soccer, tento krát už vo free-to-play forme. Konami na tejto hre pracovalo dlhšie ako obvykle, pretože posledný diel PES mal len aktualizované rozpisky hráčov a tak nešlo o novú hru. Dokonca prešli aj na populárnejší Unreal Engine.

Prechod do formy free-to-play začal smrdieť silnou monetizáciou obsahu, o to viac, keď včera na Steame vyšla len veľmi okresaná verzia. V podstate je to demo, čo priznalo aj samotné Konami. Už pri gameplay traileri sme si všimli, že hra vyzerá otrasne ale žeby až tak?

eFootball vyčera vyšiel na Steame a stihol si nazbierať už viac ako 10-tisíc recenzií. Z toho je však 92% recenzií záporných a eFootball je momentálne asi najhoršie hodnotená videohra na Steame. Možno aj v celej histórii Steamu. Z hodnotenia „Extrémne záporné“ sa bude Konami spamätávať ešte dlho.

Dôvodom je nie len nepodarený gameplay, málo obsahu a technické nedostatky, ale najmä ohavné tváre hviezd futbalového sveta. Messi je síce hlavnou tvárou hry eFootball, ale priamo v hre vyzerá ako karikatúra.

Ronaldo zase vyzerá, ako keby si fúkal do tváre vysávačom so spätným chodom. Posúďte sami. Mareka som sa snažil zlanáriť na to, nech okrem FIFA 22 zrecenzuje aj eFootball, nech je sranda, tak uvidíme.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články