eFootball

eFootball od Konami vyzerá otrasne, sledujte gameplay trailer

26 augusta, 2021 Marek Jaroš

Zrejme ide o posledný pokus od Konami spraviť niečo so značkou PES, respektíve eFootball.

Konami len pred niečo vyše mesiacom oficiálne ohlásilo nástupcu série PES – eFootball. A jej najväčším plusom bude zrejme to, že hra prechádza na free-to-play herný model.

Pro Evolution Soccer v poslednom desaťročí na FIFU nestačilo. Ani čo sa týka inovácií, ani v ziskoch. A na hre je to poznať. Zatiaľ čo FIFA vyzerá každým rokom krajšie, Konami ako keby s ich sériou zastalo v čase. Dokonca mám pocit, že ich eFootball, ktorý beží na Unreal Engine vyzerá horšie, ako posledné diely, ktoré išli ešte na ich internom Fox Engine.

Po stránke hrateľnosti to vyzerá byť stará známa. Ich futbal má svoj osobitý štýl, ktorý si buď zamilujete, alebo sa k hre už nikdy nevrátite. Tak či onak, hra bude (respektíve aspoň niektoré jej režimy) free-to-play, takže sa k nej dostane naozaj každý, kto vlastní PC, konzolu či mobil.

Potešiteľné môže byť aj to, že Konami chce načúvať komunite a hru vyvíjať na základe jej spätnej väzby. Na to však potrebuje čas. Hra tak pri vydaní na jeseň tohto roka bude pôsobiť v podstate ako demo.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.