Eidos Montreal

Eidos Montreal pracuje na viacerých tituloch bežiacich na Unreal Engine 5

2 mája, 2022 Marek Jaroš

Dočkáme sa ďalšieho Deux Ex či Thief titulu?

Embracer Group dnes doslova okradol Square Enix. Inak sa ani nedá nazvať akvizícia, ktorú tento švédsky holding vykonal. Za 300 miliónov dolárov „in cash“ odkúpil štúdia Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal a spolu s nimi aj známe herné značky.

Pri tejto príležitosti bol usporiadaný aj konferenčný hovor, počas ktorého šéfovia jednotlivých štúdií povedali čo to o histórií, ale aj plánoch do budúcna toho daného štúdia. O Crystal Dynamics je už dlhšie známe, že po exoduse v štúdiu The Initiative prebrali vedúcu úlohu pri vývoji hry Perfect Dark. Navyše, len pred nedávnom ohlásili práce na novom Tomb Raiderovi.

Zaujímavejšie však boli správy ohľadom štúdia Eidos Montreal. Štúdio, ktoré si fanúšikovia môžu pamätať vďaka sérií Deus Ex či nedávnemu titulu Guardians of the Galaxy aktuálne pracuje na niekoľkých projektoch. Navyše, všetky budú bežať na najnovšom Unreal Engine 5. Vyplýva to zo slov ich šéfa Davida Anfossiho.

Štúdio má aktuálne 442 zamestnancov a celkovo v ňom operujú až 4 kreatívne tímy. Po dnešnej akvizícií sa tak zrejme o budúcnosť obávať nemusia.

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.