Elden Ring GamesCom 2021 Screenshot 6

Elden Ring dostal na GamesCome nové screenshoty

30 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Gameplay neukázali.

Nová hra od From Software má pred sebou taký hype, že na GamesCome si odniesla najviac ocenení. Elden Ring získala až päť cien GamesCom Award 2021, najviac zo všetkých hier. Tiež získala cenu najočakávanejšia hra.

Bandai Namco hru na GamesCome ani neukázalo, vydali len niekoľko screenshotov a vybreným médiám bol uplynulé dni odprezentovaný gameplay za zatvorenými dverami. Z dojmov sme sa dozvedeli napríklad to, že texty do hry nepíše George R. R. Martin, ako sme všetci čakali, ale riaditeľ vývoja Hidetaka Miyazaki. Martin vraj svoju prácu v budovaní sveta Elden Ring ukončil už pred rokmi.

Z ďalších detailov môžeme napríklad vypichnúť, že dungeony v hre si zachovajú rovnaký gameplay, ako Dark Souls hry – teda úzke uličky, prekvapivé útoky nepriateľov a temné zákutia. Čo sa týka obtiažnosti, vývojári neplánujú nič meniť aj napriek kritike, že ich hry sú neprístupné novým hráčom a veľmi ťažké.

Naopak, vývojári tvrdia, že počas skúmania sveta nebudú na hráčov kladené také nároky. Otvorený svet budete môcť objavovať podľa seba, veľkou nevýhodou bude absencia HUD, teda minimapy a ďalších informácií na obrazovke.

Elden Ring vyjde 21.1.2022 na PC, staré aj nové konzoly Xbox a PlayStation.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.