Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Endorfy LIX Plus Onyx White Wireless - Recenzia

Endorfy LIX Plus Onyx White Wireless - Recenzia

Herná myš od spoločnosti Endorfy zaujme najmä dizajnom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Značka herných doplnkov a PC komponentov Endorfy sa aktuálne začína objavovať aj u nás. Hoci značka a názov sú nové, v skutočnosti ide o rebranding poľskej spoločnosti SilentumPC. Od nej máte mnohí napríklad PC skrinky, ventilátory, či zdroje. My sme sa však dostali k niekoľkým produktom, ktoré nás očarili hlavne svojim dizajnom.

A presne taká je aj herná myš Endorfy LIX Plus Wireless, ktorú sme vo farebnej verzii Onyx White recenzovali. Extrémne ľahká honeycomb konštrukcia, ladné RGB podsvietenie ale aj bezdrôtové prevedenie, či nízka cena, robia z LIX Plus jedného z horúcich kandidátov pri výbere dizajnovej hernej myšky. 

Ako prvý vás očarí skutočne podarený dizajn

Hernú myš Endorfy LIX Plus Onyx White Wireless nájdete vnútri dizajnového balenia, ktoré okrem myši obsahuje aj napájací kábel, náhradné PTFE skejty, nejaký ten manuál a v neposlednom rade aj 2.4 GHz USB prijímač, ktorý je zasunutý na spodnej strane myšky. 

Hneď na prvý pohľad môžem kvitovať dve veci, to, že v balení sú náhradné skejty ale aj to, že myš má moderný USB-C štandard, čo dnes nedokážu zaručiť ani veľké značky u svojich najpopulárnejších modelov. Kábel má dĺžku 1,6 metra a je opletený textilom, takže je zároveň ľahký, ohybný a kĺže po stole aj podložke. 

Myš má takzvaný „honeycomb“ dizajn, teda je perforovaná pre udržanie nízkej hmostnosti. Diery na hornej a spodnej strane, na tých bočných a dokonca aj na tlačidlách, znížili hmotnosť myšky na 69 gramov, čím sa radí medzi ultraľahké herné myši. Zároveň je tým zaručený aký-taký airflow a dlane sa vám tak veľmi nepotia, ako pri plných myšiach. 

Endorfy LIX Plus je síce úplne symetrická, je určená pravákom. Na ľavej strane sa nachádzajú dve tlačidlá pre palec, medzi hlavnými tlačidlami je koliesko so svetelným pásikom v strede a za kolieskom je prepínač DPI. Za dierami na hodnej strane si môžete všimnúť podsvietené logo Endorfy, ktoré pôsobí naozaj pekne. 

Na spodnej (rovnako dierovanej) strane nájdete senzor, priestor pre USB prijímač a tiež vypínač myšky. Ten má tri polohy – vypnutá myš, zapnutá bez podsvietenia a zapnutá s podsvietením. Bez podsvietenia samozrejme batéria vydrží podstatne dlhšie. 

Musím povedať, že dizajn Endorfy LIX Plus Onyx White Wireless sa mi extrémne páči. Jej matné snehovo biele prevedenie spolu s viditeľnými komponentmi vnútri a tiež nádherným RGB podsvietením oživia každý herný stôl. 

Pomerné dobré funkcie vzhľadom na nízku cenu

Dostávame sa aj k funkciám a výkonu tejto hernej myšky. Endorfy v tomto prípade vsadil na vysoký štandard medzi myškami, nepreháňali to však s nezmyselnými parametrami. Maximálne DPI senzora PixArt PAW3370 je teda 19,000 a zrýchliť dokáže na 10,16m/s. V softvéri si potom môžete nastaviť aj maximálnu výšku snímania od 1 do 2 milimetrov. S touto myšou sa vám teda nestane, že pri nadvihnutí myši od stola zaznamená nechcený pohyb. 

Mikrospínače Kailh GM 8.0 podľa výrobcu vydržia 80-miliónov klikov, čo určite otestujem pri vydaní Diablo 4. Klikanie všetkých tlačidiel si zachováva ten ostrý „click“ ale koliesko je naopak extrémne tiché. 

Endorfy explicitne neuvádza výdrž batérie priamo u tohto modelu, ale našiel som starší údaj, ktorý hovorí o výdrži okolo 40 hodín. Mne vydržala priemerne 11 dní používania (nie súvislého samozrejme) s RGB podsvietením. Nie je to však myš, ktorá by sa mohla chváliť výdržou, pretože dneska sú na trhu modely, ktoré vydržia aj 60 hodín. Ak si však RGB podsvietenie vypnete, vydrží oveľa dlhšie. 

Ďalší z drobných nedostatkov je aj pripojiteľnosť. Myš totiž nemá Bluetooth pripojenie a tak si ju nemôžete ľahko presúvať medzi viacerými zariadeniami, napríklad Notebookom a Desktopom. Na pripojenie je nutné využiť USB kábel, alebo spomínaný bezdrôtový USB prijímač. 

Čo sa softvéru týka, ten nájdete na stránkach Endorfy. Vďaka softvéru si budete môcť nastaviť prakticky všetko, čo od hernej myši čakáte. Napríklad úrovne DPI pre prepínač, polling rate, výšku detekcie senzora, RGB podsvietenie či makrá pre šesť tlačidiel. Endorfy by však malo do budúcna vytvoriť jednu spoločnú aplikáciu pre všetky periférie, ktoré si človek od tejto značky kúpi. 

Veľa muziky za málo peňazí?

Cena tejto hernej myši sa u nás pohybuje medzi 50 a 60 eur, čo je za takto podarený model skutočne málo. Získate tak extra ľahkú honeycomb konštrukciu, presný senzor a príjemný dizajn. Na druhej strane nevyniká vo výdrži batérie, a absentuje aj Bluetooth, čo zvyčajne nachádzame u omnoho drahších modelov. 

Endorfy LIX Plus Onyx White Wireless

Dizajn

★★★★★

Funkcie, pripojiteľnosť

★★★★★

Cena/Výkon

★★★★★

Verdikt

Najväčšou devízou myšky je podarený dizajn a príjemné RGB podsvietenie, pomerne dobré spracovanie sprevádza aj bezdrôtové prevedenie.

4.2

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený