Enlighten Engine mieri na PS4

19 marca, 2013 Lukáš Kanik

Prvá real-time technológia nasvietenia scén globálnou ilumináciou mieri na PS4 a autori vydali nové video. Tešia sa z hardvéru konzoly.

Geomerics, ktorí Enlighten Engine vyvíjajú už celé roky a bol použitý v hrách ako Battlefield 3, Medal of Honor: Warfighter, Need for Speed: The Run alebo EVE Online, už je dostupný pre vývojárov hier na PlayStation 4. Táto technológia sa objaví aj v ďalších hrách na Frostbite 2 engine, napríklad Dragon Age 3.

Technológia Enlighten je len jednou z mnohých, ktoré sú využívané v dnešných herných enginoch. Na vegetáciu je používaný Speedtree, na fyziku Havok a Physx, na oblečenie Apex, pathfinding zabezpečuje napríklad xaitControl a animácie tvári zase FaceFX. Unreal Engine napríklad využíva všetky tieto technológie dokopy v jednom balíčku a Enlighten pribudne v nových hrách na PlayStation 4.

„Sme potešení, že môžeme pracovať na PlayStation 4. Hardware je to, v čo sme dúfali pri ďalšej generácii konzol a znamená to obrovský krok vpred oproti súčasnej generácii,“ povedal zakladateľ Geomerics Chris Doran. Pri nasvietení scén globálnou ilumináciou bolo totiž nutné robiť kompromisy, ďalšia generácia by to mala zmazať.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wIG2qM476vc[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0JvDbyZrlHA[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články