Epic and Sony

Epic ponúkal Sony 200 miliónov za to, že svoje exkluzivity prinesie na EGS

12 mája, 2021 Marek Jaroš

Epic chcel vo svojom obchode predávať exkluzivity od Sony, Microsoftu a dokonca aj Nintenda.

Súdny spor medzi firmami Epic a Apple nám odhaľuje pozadie herného priemyslu. A vyzerá to tak, že ambície Epicu s ich vlastným obchodom Epic Games Store sú, respektíve minimálne boli ešte väčšie, ako sa zdá.

Dokumenty, ktoré unikli omylom (zachoval sa len screenshot na Resetere), totižto prezrádzajú smelé plány firmy pri ďalšom rozširovaní svojho obchodu. Epic chcel vo svojom obchode predávať first-party hry (exkluzivity) nie len od Sony, ale aj Microsoftu a Nintenda!

Epic Games Store = TOP destinácia pre PC hráčov

Epic sa netají ambíciou zosadiť Steam z pomyselného trónu pre najväčší digitálny obchod na PC hry. Firma na to vynakladá obrovské sumy. Epic dokonca ponúkol Sony 200 miliónov dolárov za to, že japonská firma prinesie na EGS 4 až 6 svojich exkluzivít. Bolo by zaujímavé vedieť, či to bolo pred, alebo až po tom, ako sa Sony rozhodlo svoje hry priniesť aj na PC. Aktuálne na Steame a EGS predávajú Horizon Zero Dawn a už čoskoro vyjde aj Days Gone.

Epic dokonca rozbehol rokovania aj s Microsoftom. Tam však narazil, nakoľko plány Epicu sa nezhodovali s plánmi Microsoftu. Ten totižto plánuje svoj biznis primárne orientovať na Xbox Game Pass. Pre Microsoft by teda nemalo zmysel ponúkať svoje hry inde.

Ešte odvážnejší bol však Epic v prípade Nintenda. Tam sa v čase vzniku ich interného dokumentu rokovania ani len nezačali, no ťažko si predstaviť exkluzivity od Nintenda niekde inde. Firma sa už roky riadi svojou vlastnou stratégiou a kroky konkurencie ju nejako extra nezaujímajú.

Vieme presne, koľko Epic zaplatí vývojárom aby dali hru zdarma na EGS

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš