Unreal Engine 5

Epic uvoľnil demo Unreal Engine 5 pre vývojárov

26 mája, 2021 Lukáš Kanik

Ukážka nových funkcií na videu.

Spoločnosť Epic Games dnes vydala early access verziu Unreal Engine 5 pre verejnosť. Vývojári, ktorí s Unreal Engine 5 ešte nepracujú, si môžu stiahnuť skorú verziu a vyskúšať si nové funkcie, ktoré so sebou prináša. Priamo v engine môžu začať tvoriť svoje vlastné projekty.

K dispozícii na stiahnutie je aj demo projekt s názvom Valley Of The Ancient. Má 100 GB a vývojári si v ňom môžu pozrieť, akým spôsobom sú vytvorené asety, animácie, zvuky a nasvietenie. Demo s fotorealistickými asetmi vyžaduje grafiku s 8GB pamäťou a 32GB RAM. Toto demo beží aj na konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X. Demo si môžete stiahnuť na Epic Games Store.

Unreal Engine 5 prináša päť hlavných prvkov, ktoré vývojárom výrazne urýchlia tvorbu fotorealistických AAA hier. Sú nimi Nanite – nový systém streamovania detailov bez LOD, Lumen – nový systém real-time nasvietenia, World Partition – systém streamovania častí sveta, Progresívne animácie a Metasounds – mixér pre tvorbu jedinečných zvukov.

Mnoho z týchto vecí museli grafici robiť mimo enginu. Teraz je to možné priamo v Unreal Engine 5. Nasledujúce video vám ukáže, ako nové systémy fungujú. Obrázky nájdete na našom instagrame.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: