Escape from Tarkov Arena má byť nová samostatná hra od Battlestate Games

4 júna, 2022 Lukáš Kanik

A čo sa stane s Escape from Tarkov?

Už to bude takmer šesť rokov od spustenia prvej alpha verzie Escape from Tarkov. Tento super-hardcore FPS simulátor nepravidelne dostáva nový obsah a vývojári sa pomaly dostávajú k finálnej verzii hry. Od nej nás ale určite delí ešte pár rokov.

Aj napriek tomu oznamujú novú hru – Escape from Tarkov Arena. Ide o novú FPS PvP a PvE strieľačku, ktorá na rozdiel od základnej hry Escape From Tarkov bude fungovať ako tradičný multiplayer. Teda pôjde o čisto multiplayerové zápasy na menších mapách a v niekoľkých herných režimoch.

Hráči si budú môcť odomykať ranky, zbrane a vybavenie, majitelia Escape from Tarkov dostanú možnosť hrať so svojou hlavnou postavou. Arena si zachová aj tradičné hardcore mechaniky.

Escape from Tarkov Arena vyjde ako standalone titul

Escape From Tarkov Arena vyjde ako samostatný standalone platený titul. Hráči, ktorí majú najdrahšiu Escape from Tarkov: Edge of Darkness edíciu, dostanú Arena zdarma. Ostatní si ju budú môcť kúpiť aj bez základnej hry. Uzavretá beta by mala byť spustená už na jeseň tohto roku. Vyjde pravdepodobne len na PC.

Fanúšikovia Tarkova už dva roky čakajú na novú mapu Streets of Tarkov. Aj pomalé pumpovanie obsahu do hry je za úbytkom hráčov v posledných mesiacoch.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.