EVE Online čaká bohatá budúcnosť

29 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Desiate výročie jednej z najobľúbenejších onlinoviek sa uzatvára, nová éra prinesie seriál, aj komix.

Správne, EVE Online je na trhu už desať rokov a za tú dobu sa vo vesmíre New Eden udiali naozaj kuriózne a zaujímavé veci. Hráči, guildy a aliancie tvoria históriu vesmíru tak, ako to v žiadnej inej onlineovke nie je možné a príbehy ostanú zvečnené aj v iných médiách.

CCP Games plánujú do ďalšej dekády vydať komix, ktorý zveční skutočné a reálne príbehy hráčov, ktoré sa v EVE Online naozaj stali. Príbehy píšu samotní hráči napríklad aj na True Stories EVE Online, kde si ich môžete prečítať. Hráči by sa aj so svojimi postavami mohli dostať do komixov, ktoré plánuje vydať uznávaný komixový vydavateľ Dark Horse Studios.

Najnovšie video pri príležitosti výročia vám priblíži, čo je vlastne univerzum EVE Online zač a ako vyzerá:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FZPCiqBLPM8[/youtube]

CCP rokuje aj s režisérom a scenáristom, v pláne je totiž aj seriál, ktorý by tak nejak sledoval dianie v New Eden vesmíre a priblížil politickú a ekonomickú situáciu aj nehráčom onlinovky. V nej totiž až na pár eventov od vývojárov riadia svet len hráči, ťažia, pracujú, rokujú o územiach a nakoniec aj bojujú, čo má vplyv na ekonomiku, aj politickú mapu sveta. Do seriálu by sa mohli dostať aj tak veľké udalosti, ako bol útok na obchodnú stanicu Jita, nedávny gigantický súboj aliancií alebo nepríjemný zostrel hráča, ktorý viezol veľmi drahý náklad.

EVE univerzum sa už v polovici Mája rozšíri o Dust 514, ktorý v rovnakom univerze bude sledovať súboje na povrchu planét na platforme PS3. Hráči na PS3 a hráči EVE Online budú môcť so sebou komunikovať a pomáhať si.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články