PS4 Fat

Face2Face: 10 vecí, ktoré aj po rokoch neznášam na PS4

24 februára, 2017 Lukáš Kanik

Nenávidím túto konzolu.

Síce som nebol medzi prvými majiteľmi PS4 a svoju konzolu som si kúpil až po tri štvrte roku od vydania (s The Last of Us Remastered), bol som medzi prvými z môjho okolia. Nadšenie z konzoly a hŕstka dobrých titulov ma uistili, že som sa rozhodol správne. Dokonca aj dnes nedám na PS4 dopustiť a ide takmer denne, najmä teraz, keď na nej drvím NIOH, či Horizon: Zero Dawn. Tých hier tam je furt dosť, hlavne teraz, keď sa SONY rozhodlo uvoľnovať kvalitné tituly.

Ale zároveň ju neznášam. Niekedy, keď hrám, pripadám si ako keby v SONY robili samí dementi a miliardová spoločnosť s najlepšími elektro inžiniermi a konštruktérmi nevedeli vyriešiť elementárne problémy. Však nie je predsa normálne, aby som musel 15x skúšať pripojenie do party, aby ma ten druhý počul v mikrofóne, hoci včera to išlo na prvý krát.

Toto je 10 vecí, ktoré neznášam na PS4.

1. Nemôžem si upraviť domácu obrazovku

Niektoré ikonky si chcem proste schovať, hoci ich používam. Chcem si na začiatok jednoduchého pásiku s hrami pripnúť niekoľko svojich obľúbených a nehľadať ich potom v knižnici, ak som ich náhodou nehral dva mesiace. Na druhej strane tam nechcem web browser. Však aj na mobile, či na Xbox One si môžeme usporiadať ikonky ako chceme, tak prečo sakra nie na PS4?

2. Citlivé tlačidlo na zapnutie konzoly

Aj vám sa stáva, že napríklad utierate prach, alebo čo a PS4 sa zapne, pretože ste sa náhodou dotkli tlačidla na zapnutie/vypnutie? Mne sa to stáva tak často, ako utieram prach.

3. Konzola píska, keď je vypnutá

Neviem ako vy, ale ja keď idem spať, ja chcem mať v izbe ticho. Pískajúce cievky v trafo nabíjačke počujem najmä z notebooku, ale ten len vytiahnem zo zástrčky a je to. Lenže PS4 píska tiež a dostať sa za skriňu ku káblu do elektriky je trochu problém. Tak musím vyťahovať kábel z PS4.

4. Problém s party pripojením

Tento primitívny problém ma serie asi najviac a asi aj množstvo iných ľudí. Party slúži na to, aby mohli hráči komunikovať počas hrania. V 90% prípadoch to po pripojení do Party vyhodí nejakú hlášku s NAT, takže sa nepočujeme s kamošmi. Je jedno, kto vytvoril Party, vyhadzuje to náhodne a treba sa odpojiť a znova pripojiť, niekedy aj 10-15 krát. V internete, ani routeri to asi nebude, pretože Party niekedy funguje na prvý krát. To akože toto fakt nedokážu opraviť? Keď niekomu volám na Teamspeak, nie je problém. Keď volám na Skype, nie je problém. Keď volám na Messenger, nie je problém, tak prečo sakra musí byť problém na konzole, ktorú má doma 50 miliónov ľudí?

5. Nezmyselné skoky do menu pri akejkoľvek činnosti

Chceš poslať niekomu správu? Choď do menu. Chceš niekomu poslať pozvánku do hry? Hodí ťa to do menu. Chceš niekoho pozvať do Party? Hodí ťa to do menu. Neexistuje, žeby si nedaj Bože mohol niečo spraviť priamo v hre bez toho, aby sa všetko nevytváralo cez nezmyselné menu konzoly.

6. Nemožnosť odoslať viac obrázkov v správach

Nezmyselne vyriešené správy, ku ktorým sa nedostanete bez toho, aby ste chodili do menu je o to horšie, ako zle sa tam vôbec niečo odosiela. Chcem poslať niekoľko obrázkov naraz, mám smolu. Postup je takýto: Vojdem do menu, otvorím správy, nájdem kontakt, otvorím ikonku obrázka, otvorí sa mi galéria, nájdem hru, nájdem screenshot, odošlem. Keď chcem poslať obrázkov 5, toto všetko musím 5x zopakovať.

7. Rýchlosť sťahovania

Platíš 20 euro mesačne za optiku, aby si mal 200 megabitový internet? To ti je prd platné, pretože hry na PS4 budeš sťahovať rýchlosťou 800kb/s.

8. Výdrž batérie ovládača

Keď recenzujem, som schopný hrať aj 6-8 hodín denne. No za ten čas minimálne dva krát nabíjam ovládač, je to normálne?

9. Furt sa nedá vypnúť svetlo na Dualshocku

Na možnosť vypnutia osvetlenia na ovládači sa pýtajú ľudia, odkedy konzola vyšla. Keby to šlo, asi by predsa len batéria ovládača vydržala dlhšie, logicky nie?

10. Stabilita PlayStation Network

Žiadna sieť nie je tak nestabilná, ako PlayStation Network. Vypadáva, útočia na ňu hackeri so svojimi DDOS útokmi a často sa stáva, že treba čakať niekoľko minút, než nabehne PSN na PS4. Od miliardovej spoločnosti by som čakal viac. Ešte aj na posratom Xboxe to fachčí.

Viac podobných Face2Face článkov čítaj tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články