Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Snímka obrazovky 2023-01-30 o 21.20.58

Face2Face: Uncharted 5 je teasnuté a s ním sa možno do gamingu vracia aj hype!

Prosím, prosím, nech to neostane iba pri tomto jednom malom prekvapení...

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

30. Január 2023

Doteraz sme počúvali len o rôznych štúdiách, ktoré mali pracovať na pokračovaní Uncharted. Nič konkrétne sme však nedostali. Vieme, že jednu dobu na hre pracovalo Sony Bend, kde sa bývalý režisér Days Gone rozrozprával o tom, ako by bolo fajn zahrať si za mladšieho Sullyho. Potom sme počuli, že na hre pracuje novovzniknuté štúdio Sony Visual Arts. Vždy malo ísť o istú spoluprácu aj s autormi pôvodných hier, štúdiom Naughty Dog.

Teraz nám Playstation ponúkol konečne niečo konkrétne, dve kratučké ukážky, ktoré nám jasne dali najavo, že sa na hre pracuje. Okrem toho už vieme aj to, že si pravdepodobne tentokrát naozaj zahráme za ženskú postavu. To, či to bude dcéra Nathana Drakea ostáva otázkou, je to však podľa mňa viac než pravdeodobné. A tiež to najlepšie, čo sa môže Uncharted sérií stať. Nebudem klamať - po dlhom období ničoho spravilo vedenie Playstation konečne niečo zaujímavé. A ja verím, že to týmto nekončí.

Gaming ako nie tak dávno

Ak sa bude história opakovať, toto by mohol byť opäť TEN Playstation rok. Presne ten, kedy vyšiel aj pôvodný VR headset. Pandémia je preč, izolácia už nie je potrebná, poďme si zas konečne užívať hype okolo gamingu nech čím skôr zabudneme na ten rok 2022, kedy aj tie hry, na ktoré sme čakali niekoľko rokov vyzerali pomaly len ako číselné pokračovania. Takto to nemôže predsa pokračovať.

Každý predsa vie, že mať lojálnych fanúšikov je to najlepšie, čo môže spoločnosť takýchto rozmerov mať! Jim Ryan, vieme, že si skvelý biznisman a vieme aj, že ti to ide. Vieme, že rád tlačíš peniaze. Ale... myslím, že teraz nehovorím len za seba - my sa chceme opäť tešiť z toho, že sme hráči!

Uncharted 4: A Thief’s End

Rumor: Séria Uncharted bude reštartovaná, ale nie u Naughty Dog

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (3)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý český trailer na film Uncharted je vonku!

Prvý český trailer na film Uncharted je vonku!

Pozrite si upútavku na film od Sony podľa značky hry PlayStation.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Rumor: Séria Uncharted bude reštartovaná, ale nie u Naughty Dog

Rumor: Séria Uncharted bude reštartovaná, ale nie u Naughty Dog

Na hre robí neznáme štúdio.