Fallout 5 Logo Wallpaper

Fallout 5 je už v pláne, vyjde po TES VI

15 júna, 2022 Lukáš Kanik

Bethesda Game Studios má vo vývoji tri hry.

Vývojový cyklus AAA videohier trvá zvyčajne 3-6 rokov, ale aj viac. Niektoré hry, ktoré budú oznámené napríklad v roku 2025 sú aktuálne tiež vo vývoji a možno už aj v hrateľnej forme. V prípade hier od Bethesdy je to aj dlhšie.

Bethesda Game Studio má vo vývoji minimálne tri hry, ktoré pre IGN potvrdil Todd Howard. Ich poradie je viac menej už známe, pán Howard to však oficiálne sumarizoval:

„Áno, The Elder Scrolls 6 je v predprodukcii a potom budeme robiť Fallout 5, takže naše plány sú momentálne celkom plné. Máme nejaké ďalšie projekty, na ktoré sa z času na čas pozrieme.“

Howard tiež povedal, že práce na Starfield začali v roku 2015, takže tá hra je vo vývoji už sedem rokov. Vyjsť mala 11.11.2022 no budeme si na ňu musieť počkať ešte o pár mesiacov dlhšie.

Pozri si aj: 
Starfield ukázal prvý gameplay, planéty, streľbu, tvorbu postavy

A práve kvôli Starfield sa odložili aj práce na The Elder Scrolls 6. Nové TES bolo oznámené ešte v roku 2018 na E3, od oznámenia ubehli už štyri roky. Ak na Starfield robia sedem rokov, znamená to, že TES VI uvidíme tak najskôr v roku 2025. A Fallout 5 potom až zhruba v roku 2027-2028.

E3: Bethesda oznamuje nový The Elder Scrolls VI

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.