Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vieme, kedy príde Fallout 76 na Steam, prinesie NPC postavy

Obrovská expanzia Wastelanders kompletne prekope hru.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Fallout 76 Wastelanders

Bethesda sa už čoskoro pokúsi o vykúpenie hry Fallout 76. Obrovské DLC Wastelanders je takmer hotové a vyjde zdarma pre všetkých majiteľov Fallout 76. Dátum vydania Fallout 76 Wastelanders je 7.4.2020 a konečne hra vyjde aj na Steame.

Bethesda k tejto udalosti vydala aj trailer, ktorý nám predvádza život v Appalachia - svet plný NPC postáv. Konečne si tak Fallout 76 budeme môcť vychutnať rovnako, ako všetky staršie Fallout hry, kde práve NPC postavy boli na týchto hrách atraktívne.

Hlavnou frakciou NPC postáv budú Raideri, ktorí sa usídlili v spadnutej vesmírnej stanici. V pevnosti Foundation sa zase zabývali obyčajní ľudia, frakcie do hry uvedú aj reputačný systém. Plnením questov u jednotlivých frakcií si budete môcť budovať reputáciu a dôveru. Čím viac dôvery získate, tým viac itemov získate u obchodníkov. Medzi frakciami nemôžu chýbať ani Ghúlovia, alebo rôzne kulty.

Celá pôvodná príbehová linka Fallout 76 bude prekopaná. Okrem kazetových nahrávok na vás konečne čaká príbeh s NPC postavami, množstvo dialógov a rozhodnutí. Ak sa teda aj existujúci hráči rozhodnú vytvoriť si novú postavu, pôvodný príbeh Fallout 76 bude vyzerať úplne inak.

Pribudnú aj nové zbrane, napríklad luk a šípy, energetický kanón, ale aj nové monštrá a mutanti.

Fallout 76 Wastelanders vyjde 7.4.2020 aj na Steame.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Fallout 76: Wastelanders - Official Trailer 1

Fallout 76: Wastelanders - Official Trailer 1

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články