Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Fandom prevzal weby GameSpot, Metacritic, GameFAQs, Giant Bomb a ďalšie

Nákup aj na fronte herných médií.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Fandom Gamespot Metacritic

Najväčšia wikipédia zameraná na hry, komixy, filmy a zábavu - Fandom, dnes oznámila prevzatie mnohých veľkých herných webov. Fandom je od dnes majiteľom serverov GameSpot, Metacritic, TV Guide, GameFAQs, Giant Bomb, Cord Cutters News aj Comic Vine.

Sieť Fandom má na wikipédiách už dnes cez 300 miliónov užívateľov mesačne, prevzaté weby majú dokopy ďalších 46 miliónov aktívnych užívateľov. Zárobky týchto webov pochádzajú výlučne z reklamy, keďže aj Fandom ponúka svoj obsah zadarmo. Užívatelia navštevujú mesačne až 250-tisíc wiki stránok.

Konsolidácia v hernom priemysle očividne neprebieha len na poli herných štúdií, ale aj v herných médiách. Hoci vplyv na fungovanie stránok ako GameSpot, alebo Metacritic to nebude mať žiadny, o ich osude teraz bude rozhodovať len jeden manažment.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články