Far Cry: New Dawn oficiálne predstavené, poznáme prvé detaily

Sledujte trailer na priame pokračovanie Far Cry 5.

Vôbec prvýkrát v histórii Far Cry série sa stalo, že hra sa dočkala priameho pokračovania. Dočkávame sa post-apokalyptického smerovania hry potom, čo na konci Far Cry 5 na mapu Hope County padla atómová bomba.

Far Cry: New Dawn je zasadené 17 rokov po udalostiach Far Cry 5. Po 10 rokoch nukleárnej zimy a nepriaznivého počasia sa Zem prebúdza a prichádza v novej sile. Všade rozkvitli ružové kvetiny a celá Zem je zaliata pestrými farbami. Pôvodné Hope Country by ste ani nespoznali. Avšak, vďaka expedíciám budete môcť helikoptérou navštíviť aj iné miesta v USA. Napríklad taký Grand Canyon či Florida Bayou. Expedície a Outposts budú mať prvky procedurálneho generovania. To znamená, že pri každej návšteve by ste mali čeliť novým výzvam.

Čo by to bolo za Far Cry hru, ak by sme nedostali úhlavného nepriateľa. Far Cry: New Dawn prinesie rovno dvoch. Presnejšie povedané, dočkáme sa sesterského dua – Mickey a Lou. Tie vedú frakciu Highwaymen a predstavujú skvelú kombináciu inteligencie a hrubej sily.

Highwaymen je frakciou, ktorá brázdi nový svet na vozidlách a terorizuje ostatných. Okráda ich o to najcennejšie, čo ostalo – Etanol. Okrem toho v hre nájdeme aj priateľské NPC postavy, tzv. Survivors. Tí sa rozdelili do viacerých skupiniek a vy im budete pomáhať brániť sa pri nájazdoch Highwaymenov. Avšak, nebude to také ľahké. Ak im totižto zaberiete územie, Highwaymeni môžu zorganizovať protiútok a vami získané územie si môžu zobrať späť.

Okrem toho budete mať vlastnú základňu, ktorú si budete postupne rozširovať. Budete si môcť najímať špecialistov a preživších, aby pre vás pracovali. Budú vám tak craftiť nové zbrane či vozidlá. Okrem toho vieme, že samotná krajina by mala byť plná zvierat, ktoré aj vďaka radiácii zmutovali. Aj vo Far Cry: New Dawn ich budete môcť loviť či využívať v bojoch vo váš prospech. Bloomer bohužiaľ umrel. Avšak, ani tu nebudete sám. Vašim pomocníkom bude Timber, pes rasy Shiba Inu. A taktiež Horatio, priateľský diviak.

Far Cry: New Dawn vychádza 15. Februára na Playstation 4, XBOX One a PC.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site