Farming Simulator 22 na PC Screenshot 6

Farming Simulator 22 sa v EU predával lepšie, ako iné AAA hry

28 decembra, 2021 Lukáš Kanik

Prekonal Forzu, Ratcher & Clank, či Monster Hunter Rise.

Rok 2021 sa blíži ku koncu a s ním aj čas rekapitulovať herný priemysel. Christopher Dring z Gamesindustry.biz už prezradil niekoľko zaujímavostí, ktoré vo svojich štatistikách za rok 2021 uvedie skupina GSD. Tá sleduje predaje hier na rôznych platformách.

Podľa dát GSD, najpopulárnejšou platformou v Európe za rok 2021 sa stal Nintendo Switch. Nintendo totiž v porovnaní so Sony a Microsoftom vydalo oveľa viac hier a najviac sa ich umiestnilo v prvej desiatke predajov. Na prvom mieste však aj tento rok dominovala klasika – FIFA 22.

Farming Simulator 22 zažíva v Európe boom

Tento ročník farmárskeho simulátora bol tým úplne najrýchlejšie predávaným v histórii. Hra síce vyšla až ku koncu Novembra, stihla ale predať viac kusov, ako iné AAA tituly počas celého roka 2021.

Farming Simulator 22 si v roku 2021 kúpilo viac ľudí ako Skywards Sword HD, Ratchet & Clank Rift Apart, Monster Hunter Rise, Forza Horizon 5 aj Guardians of the Galaxy. Na Steame hrá Farming Simulator 22 zhruba 3,5x viac ľudí denne, ako Battlefield 2042.

Objednaj si Farming Simulator 22 v češtine s okamžitým doručením

Najväčšou novou značkou predávanou v Európe bol It Takes Two. Coop adventúra napokon vyhrala aj ocenenie Hra Roka 2021 na The Game Awards a v našej recenzii si odniesla čistú desiatku.

Do prvej desiatky najpredávanejších hier sa nedostal napríklad Far Cry 6, ani Metroid Dread.

COD: Vanguard sa v UK predáva o 40% menej, ako posledné COD pred rokom

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.