FIFA 14 – Predstavenie a informácie o hre

17 apríla, 2013 Ben

Electronics Arts dnes oficiálne ohlásila, že aj tento rok vyjde ďalší ročník najpopulárnejšieho futbalového simulátora FIFA 14. Už aj na videu.

FIFA 14 ako každý rok prinesie zopár zmien, ktoré zásadne vylepšujú celkový pocit z hry, s dôrazom na realitu. Tento rok budu hráči oveľa viac motivovaný k precíznemu zakladaniu akcií zo zálohy vedúcemu k diktovaniu tempa hry.

Čistá strela celkom nové fyzikálne správanie sa lopty prinesie zmenu štýlu streľby. Táto funkcia prepožičiava hráčom novú úroveň inteligencie, ktorá im pomáha upraviť postoj a uhol tela tak, aby boli schopní vystreliť maximálne presnú strelu. Vďaka tejto funkcii sa objavia aj nové typy striel.

Reálna fyzika lopty určuje presnú trajektóriu lopty, takže hráči môžu strieľať s veľkou razanciou a značnou vzdialenosťou. Môžu vypúštať presnejšie strely, kedy lopta stúpa pomaly hore alebo ohrozovať súperoveho brankára z vystrelením prudko klesajúcou loptou.

Krytie lopty môže hráč teraz odraziť a odblokovať súpera pri oberaní v akejkoľvek rýchlosti, tak ako je možné sa pretlačiť v súboji pred nahrávkou a potom ju prepracovať do kvalitnej šance.

Inteligencia spoluhráčov vzrástla v obrane, ale aj v útoku. Vďaka novej logike rozhodovania sú obranci schopní blokovať protihráča oveľa múdrejšie, tesnejšie, dopredu predpovedať akú taktiku použije súper a lepšie vyhodnotia potrebu poskytnutia podpory v snahe opäť získať loptu. Útočníci sa snažia uvoľňovať sa do priestorov, kopírovať líniu súperovej obrany a dávať si pozor na rýchlosť nábehu. Zásadná zmena v ovládaní lopty dáva hráčom mocnú zbraň v úsilí o ovládnutie stredu ihriska.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vtDmkPccg7g[/youtube]

Lepšie ovládanie lopty pri šprinte hráč je schopní zmeniť dráhu svojho šprintu akýmkoľvek smerom i vo vysokej rýchlosti pri zachovaní dynamiky pohybu a kontroly nad loptou, čo mu vo výsledku dodáva sebavedomie pri pokuse o prekonanie obráncu v situáciach jeden na jedného.

Variabilný šprint nové predstavenie rôzneho pohybu s loptou behom šprintu. Technický hráči sa môžu pri rýchlom behu tešiť na presnejšie možnosti ovládania lopty.

Globálne vyhľadávanie talentov  realné prostredie profesionálneho skautingu futbalistov. Hráči získajú možnosť v priebehu celej sezóny rozvíjať svoju sieť skautov a meniť ich zadania. Skauti pre vás budu sledovať a hodnotiť futbalistov na celom svete s cieľom vysledovať ich parametre  a vlastnosti v rámci prípravy na nadchádzajúce prestupové obdobie. Nové centrum skautingu bude disponovať  jednoduchou navigáciou, živým prúdom aktualít z hlásenia skautov a omnoho menej bude nutné prechádzať na iné obrazovky.

FIFA 14 vychádza na PC, XBOX360 a PlayStation 3 dátum vydania ešte nebol stanovený.

Zdroj: Oficiálna tlačová správa EA Sports

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články