FIFA 22

FIFA 22 detailne priblížená, videli sme prvé gameplay zábery

21 júla, 2021 Marek Jaroš

FIFA 22 priblížená v rámci série EA Play Spotlight.

FIFA 22 vyjde na PC, starú a novú generáciu konzol 1. Októbra. Do vydania teda ostáva ešte nejaký ten piatok. Avšak je fajn poznať novinky, ktoré séria prinesie tento rok.

Tou najväčšou je zrejme Hypermotion technológia. Vývojári do Xsens oblekov obliekli reálnych futbalistov a nechali ich hrať 11 vs 11, čiže klasický zápas. Výsledkom pre nich boli dáta, konkrétne 8.7 miliónov snímkov pohybu hráčov počas zápasu. Tie neskôr spracovala AI, vďaka čomu do hry pribudlo viac ako 4000 tisíc animácií.

Vylepšená tímová hra, ale aj brankári

Vďaka dátam o pohybe hráčov vývojári mohli zlepšiť aj tímovú AI. Vo videu je vidno, ako je tím pri defenzíve kompaktný, drží tvar formácie. Naopak, pri útočení si hráči nabiehajú do voľných priestorov.

FIFA 22 Screenshot

Vývojári sa snažili aj o poľudštenie hráčov. Vďaka tomu môžete na ihrisku vidieť, ako gestikulujú, dvíhajú ruku, či vám ukazujú, kam im prihrať. AI hráči si tak sami pýtajú loptu a tým pádom viete svoju prihrávku či center lepšie naplánovať. Veľkou zmenou prešli aj brankári. Tí už na prvý pohľad ponúkajú animácie, ktoré sme v sérií doteraz nevideli.

Vyzerá to tak, že práve strojové učenie by mohlo túto sériu posunúť výrazne vpred. Bude tak zaujímavé sledovať, kam sa vďaka takýmto technológiam hra v priebehu nasledujúcich rokov posunie.

FIFA 22 nemá konkurenciu, za hru si však patrične zaplatíte

Dnes sme sa dočkali aj odhalenia najväčšieho rivala pre sériu FIFA od EA – eFootball od Konami (bývalý PES). Hra bude free-2-play, čo by mohlo pomôcť prilákať hráčov, ktorí si chcú len občas zahrať sami či s priateľmi.

Kto to však s hraním virtuálneho futbalu myslí aspoň trocha vážne, zrejme na výber mať nebude a siahne po FIFE 22. Hra vyzerá minimálne o generáciu lepšie. Ako po stránke grafiky, animácií, tak aj po stránke gameplayu.

Avšak, v tom prípade si budete musieť vytiahnúť peňaženky. Hra pre next-gen konzoly bude stáť 70 eur. Na starú generáciu vás výjde menej, no ak chcete mať bezplatný upgrade, budete si musieť kúpiť deluxe edíciu a tá stojí až 100 eur.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.