FIFA 22

FIFA plánuje vydať konkurenciu pre EA SPORTS FC

11 mája, 2022 Lukáš Kanik

Hra FIFA napokon bude na trhu aj po roku 2022.

Len včera bolo oznámené, že spoločnosť Electronic Arts končí so značkou FIFA. Ich futbalová hra sa tento rok bude naposledy volať FIFA a od budúceho roka to bude EA SPORTS FC.

Futbalová organizácia FIFA však plánuje vlastnú hru. Gianni Infantino, riaditeľ FIFA povedal celkom tvrdé slová, ktorými fanúšikov ubezpečuje, že FIFA nikde neodchádza.

„Môžem vás uistiť, že jediná autentická, skutočná hra, ktorá má názov FIFA, bude tou najlepšou, ktorá bude k dispozícii pre hráčov a futbalových fanúšikov,“ povedal Infantino.

„Názov FIFA je jediný globálny originálny titul. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 a FIFA 26 a tak ďalej – konštantou je názov FIFA, ktorá zostane navždy a zostane NAJLEPŠIA.“

Infantino priblížil, že momentálne prebiehajú rokovania so svetovými vydavateľmi, vývojármi a mediálnymi spoločnosťami, ktoré by mohli v budúcnosti priniesť na trh hru FIFA.

Problém však je, že nikto nemá s vývojom futbalu také skúsenosti, ako EA Sports a túto latku sa dekády nepodarilo nikomu preskočiť. Ak by hra FIFA bola zverená neskúsenému štúdiu, mohlo by ju to vrátiť o generácie dozadu. Mnohým hráčom je však jedno kto hru vydáva, často si ju kupujú skutočne len na základe názvu, licencií či jazykovej dostupnosti.

A vďaka tomu by si svoj kúsok mohla z trhu ukrojiť práve EA so svojou hrou EA SPORTS FC, ale aj Konami s eFootball či nová futbalová hra UFL. EA odmietlo za licenciu názvu FIFA zaplatiť 2,5 miliardy dolárov na ďalších desať rokov.

FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články