FIFA ruka v ruke so zdieľaním online, ale kampaň nezmizne

11 marca, 2013 Marek Jaroš

FIFA 14 bude mať sociálne prvky, ale základom bude hra jedného hráča.

V dnešnej dobe je čoraz väčším trendom všetko zdielať. Nie len fotky a zážitky na sociálnych sieťach, ale aj váš postup v hre. Súboj s bossom, nový level, toto všetko sa dnes zdiela, resp. bude zdielať v nových next-gen hrách. Vlastne aj Playstation 4 je založená na zdielaní.

Dokonca aj EA, presnejšie David Rutter, povedal: „Pokiaľ máte k internetu pripojenú vašu konzolu, ste automaticky pripojení k EA Sports Football Club. Všetko, čo sa v hre deje sa potom ukazuje na vašej úrovni, ktorú vidia vaši priatelia a vy vidíte zase ich úroveň. Dodávame updaty hráčom, pridávame challenge z reálnych zápasov. Možete si stiahnuť aplikáciu, aby ste mali po kontrolou EASFC a mohli spravovať váš Ultimate tým, hoci ste už v autobuse, alebo v práci. A v budúcnosti bude toho ešte viac.“

Nepopieram, kontrola týmu a info o vašich priateľoch znie skvele. Ale niekedy chcete proste len hrať a nevnímať okolie. A toto si uvedomujú aj v EA, kde kampaň považujú za základ hry. A vy si teda môžte vychutnávať hru jedného hráča naďalej aj bez internetového pripojenia. „Každopádne je tu veľa ľudí, ktorí si užívajú hru pre jedného hráča“ nechal sa počuť Rutter. Ďalej vyslovil, že kariérny mód hrá pre nich veľkú rolu a preto ho budú naďalej vylepšovať.

[youtube]http://youtu.be/n2sRrvNywbk[/youtube]

Rutter ďalej dodal, že v blízkej budúcnosti sa budú skorej venovať online  herným prvkom, ktoré už z hry poznáte, pretože ako povedal, „Domnievam sa, že veľa nedostatočne vytvorených prvkov je horšia, ako niekoľko vecí, ktoré ale prinesiete v dostatočnej kvalite. FIFA už teraz má dosť prvkov – single player, kooperáciu, kompetativný multiplayer, rankovaný, nerankovaný a veľa ďalšieho. Je to veľká hra.“

V podstate FIFA 14 bude zapadať do konceptu ktorý chce začať Sony s  Gaikaiom, teda sociálne prepojenie. Ale v EA si kladú veľký dôraz aj na hru jedného hráča, ktorá je prakticky základom každej hry v sérii.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články