FIFA 21

FIFA si proti sebe poštvala hráčov

30 novembra, 2020 Denis Slez

Nie tých herných, ale futbalových. A za všetko môže Beckham.

Podľa britského Daily Mail sa EA sports dohodla s Davidom Beckhamom na honorári 40 miliónov libier za to, že ho môže vyobraziť v hrách FIFA. Hovorca EA sport to poprel, ale potvrdil, že prebehla transakcia a suma bola „senzačná“. Každopádne, Beckham si určite veľmi pekne prilepšil.

To sa však nepáči ostatným aktívnym hráčom. Najväčší odporca je hviezda AC Miláno, Zlatan Ibrahimovič. Na svojom Twitteri vyjadril rozhorčenie. Napísal: „Niekto zarába na mojom mene a ani o tom neviem, a deje sa to roky, najvyšší čas sa na to pozrieť“. Jeho podobizeň je v hre samozrejmosťou, avšak on za to nevidel ani jediné euro. Ibrahimovičov agent sa vyjadril, že asi 300 futbalistov zvažuje právny krok za vyobrazenie ich postavy v hre.

Zlatan Ibrahimovič figuruje v hre FIFA od roku 2002, kedy hral za Ajax Amsterdam.

Podľa EA je v poriadku, že hráčov vyobrazujú. Práva na vzhľad hráčov získavali prostredníctvom zmlúv s futbalovými organizáciami. Hráči sa ale pýtajú, či majú organizácie právo predávať ich vzhľady.

Sledovať súdny proces môže byť veľmi zaujímavé. Ak by súd rozhodol v prospech hráčov, môžeme len polemizovať, či by EA dokázalo všetky hviezdy zaplatiť. Zaujímavé môže byť aj to, ako bude vyzerať FIFA v nasledujúcich rokoch. Možno uvidíme FIFU okresanú o najväčšie hviezdy.

Vieme, kedy vyjde next-gen verzia hry FIFA 21