Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Final Fantasy XVI dostal launch trailer

Mesiac pred vydaním.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Final Fantasy XVI Wallpaper

PlayStation Showcase pripomenul aj vydanie PlayStation 5 exkluzivity, Final Fantasy XVI. Hra už teraz, takmer mesiac pred vydaním, dostala launch trailer s názvom "Salvation."

Príbeh hry Final Fantasy XVI sa odohráva vo Valisthea, krajine posiatej materskými kryštálmi - trblietavými horami kryštálov, ktoré sa týčia nad okolitými ríšami a požehnáva ich éterom. Ľudia používajú éter z Mothercrystals na kúzla, na ktoré sa spoliehajú v každodennom živote, a Valistheu oslavujú ako "krajinu požehnanú svetlom Mothercrystals". Teraz sa však éter začína vytrácať a mŕtve časti krajiny bez života sa rozširujú stále ďalej. Takéto zúfalé podmienky vedú národy ku konfliktom a sporom.

V launch traileri vidíme, akým drsným podmienkam čelia Nositelia, tí, ktorí sa narodili so schopnosťou ľubovoľne zosielať kúzla. A odhaľujeme pravdu, ktorá sa skrýva za materskými kryštálmi, o ktorých sa dlho predpokladalo, že udeľujú ľudstvu požehnanie...

Final Fantasy XVI vychádza 22.6.2023 exkluzívne na PS5, viac info nájdete na našej karte hry.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články