PS5 Black

Firma ponúkala čierny PlayStation 5, skončila a vracia peniaze

10 januára, 2021 Lukáš Kanik

Na scam si pravdepodobne posvietili právnici SONY.

V Decembri vznikla webová stránka Sup3r5, ktorá ponúkala čiernu verziu PlayStation 5 v motíve PlayStation 2. Dizajn vznikol k príležitosti 30. výročia uvedenia konzoly PS2 do predaja a firma ponúkala na predaj 304 konzol PS5 v čiernej farbe.

Záujemcov bolo vraj až 54-tisíc a čierna konzola PlayStation 5 sa zviditeľnila na Twitteri aj Reddite. Firma však dnes už neexistuje a zrušený bol aj ich Twitter účet.

Ešte pred zmazaním účtov firma oznámila, že dostáva výhražné správy a tak sa rozhodla všetkým záujemcom vrátiť peniaze. Ľudia skutočne potvrdili, že peniaze im boli vrátené.

Sup3r5 Twitter Statement

Dôvodom pravdepodobne však neboli vyhrážky od hráčov, ale od Sony. Právnici spoločnosti totiž už v minulosti zastavili jeden podobný biznis, kedy firma predávala farebné kryty PlayStation 5, ešte pred spustením konzoly do predaja. Aj tento predajca bol nútený zručiť svoju činnosť a ich stránky boli vypnuté.

Sony do predaja oficiálne uviedlo len biely PlayStation 5 v diskovej, alebo bezdiskovej verzii. Všetky ostatné ponuky na farebné PS5 sú tak pravdepodobne podvod a rozhodne za čierny PS5 neplaťte vopred.

Sony však existenciu čiernej PS5 potvrdilo a do predaja by sa oficiálne mala dostať niekedy v budúcnosti.

Sledujte ma: