Focus Home oznámili novú epizodickú hru The Council

20 decembra, 2017 Lukáš Kanik

Adventúra na štýl Telltale s dôležitými rozhodnutiami.

The Council je nová epizodický hra od francúzskeho vydavateľa Focus-Home Interactive a vývojárov Big Bad Wolf. Hra dnes dostala prvý teaser trailer ktorý predstaví prostredie aj postavy. Odohráva sa v roku 1793 v kruhu nejakej tajnej organizácie na pobreží ostrova v Anglicku.

V Councile sú okrem hlavnej postavy Louisa de Richeta aj známe historické tváre ako Napoleon Bonaparte alebo George Washington. Matka Richeta na ostrove zmizne za záhadných okolností a hráč bude s vlastným prípadom odhaľovať aj záujmy jednotlivých ľudí v skupine.

The Council bude mať unikátny systém vyšetrovania, manipulácie s ostatnými postavami a vypočúvania. Počas konfrontácií s ostatnými budete odhaľovať ich slabiny, silné stránky aj ciele a tie potom môžete využiť vo svoj prospech. Presvedčovacou technikou dokážete ovplyvniť ich činy a tak zmeniť príbeh. Rozhodnutia v tejto hre sa prenášajú do všetkých epizód a budú mať silný, nemenný dopad. Ak zlyháte, neznamená to koniec hry. Proste sa príbeh vyvinie tým smerom.

Hra vyjde v celkovo piatich epizódach. Prvá z nich “The Mad Ones” vyjde vo Februári roku 2018 na všetky tri platformy.

Sledujte ma: