Forspoken

Forspoken sa predviedlo v novom traileri

10 septembra, 2021 Marek Jaroš

Hra taktiež dostala približný dátum vydania.

Na Playstation Showcase nemohlo chýbať ani Square Enix, ktoré prinieslo ukázať svoju novú veľkú značku Forspoken. A ak by nestačil samotný trailer, v príspevku na Playstation Blogu vývojári zverejnili ďalšiu kopu noviniek.

Zverejnili napríklad mená scenáristov, ktorí sa na hre podieľajú. Ide o vskutku veľké mená, veď posúďte sami – Gary Whitta (Rogue One: A Star Wars Story), Amy Hennig (séria Uncharted) či Allison Rymer a Todd Stashwick.

Nezaostávajú ani mená hercov. Už dlhšie vieme, že hlavnú postavu Freyu si zahrá Ella Balinska. Sekundovať jej však budú Jonathan Cake, Janina Gavankar, Keala Settle či Monica Barbaro. Navyše, o soundtrack sa postará Bear McCreary. Toho si môžete pamätať ako autora dnes už legendárneho soundtracku pre God of War (recenzia) z roku 2018. Dopĺňať ho bude nemenej známi Garry Schyman (BioShock).

A čo dátum vydania? Forspoken vyjde na jar 2022. Hra príde ako na Playstation 5, tak aj na PC. Sony si zabezpečilo dvojročnú konzolovú exkluzivitu, takže sa dá očakávať, že v roku 2024 hru uvidíme aj na Xboxe.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.