Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Fortnite už nie je najlepšie zarábajúcou hrou na svete

Predbehli ho iné hry na PC, konzolách aj na mobile.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
fortnite

Epic Games sa už nemôže pochváliť, že Fortnite je najlepšie zarábajúcou hrou na svete, hoci len pred pár dňami prekonal rekord v počte aktívnych hráčov. Za rok 2018 hra zarobila dve a pol miliardy dolárov, Epic Games za tieto peniaze nie len usporadúva veľké turnaje, ale presviedča ostatných vydavateľov, aby hry namiesto Steamu vydávali na Epic Store. Príkladom je Ubisoft, ktorý na Epic Store vydá The Division 2 a Steam opustilo aj Metro: Exodus.

Fortnite ale v mesiaci Január stratil na ziskoch a to až o 48% oproti Decembru 2018, ktorý bol pre Fortnite priam rekordný. Na platforme PC bol Fortnite až na piatom mieste, čo sa týka celkových ziskov. Na konzolách bol Fortnite druhou najziskovejšou hrou, hneď po FIFA 19 od Electronic Arts. Čo sa mobilných hier týka, Fortnite na mobiloch už negeneruje tak veľký zisk, ako pri vydaní na mobilné platformy a tak sa hra nedostala ani do prvej desiatky najziskovejších hier.

Na PC a mobile prevládajú čínske tituly, ktoré generujú najväčšie zisky v Ázijských krajinách. Celkovo hráči v mesiaci Január 2019 utratili viac ako 8,4 miliárd dolárov, čo je ale o 6% menej, ako v Januári roku 2018.

Takto vyzerá tabuľka desiatich najziskovejších hier, podľa prieskumu spoločnosti SuperData. Všetky zaujímavosti ale aj kontroverzné články o Fortnite nájdete pod týmto odkazom.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články