fortnite-geforce-rtx-screenshot-001-rtx-on

Fortnite oslávi prvé narodeniny, k tejto udalosti chystá výzvu

21 júla, 2018 Martin Rácz

Fortnite oslávi budúci týždeň svoje prvé narodeniny. Túto udalosť sa hra chystá náležite osláviť a hráči budú pri tom.

24. júla 2017 prišiel Fortnite na trh so svojou zombie survival hrou Fortnite: Save The World. Tvorcovia pracovali na tejto hre cez sedem rokov, ale po vydaní hra nezaznamenala až taký úspech ako by autori očakávali. Hra neudrela klinec po hlavičke a zdalo sa, že nenašla svoje zameranie na cieľovú skupinu. O pár mesiacov neskôr Epic vyriešili tento problém novým free-to-play módom Battle Royal, ktorý prekopal popularitu Fortnite od základov. Inšpirácia, ktorú si prepožičali od staršieho brata PUBG zožala masívny úspech.

Aj vďaka tomu teraz môže Fortnite osláviť svoje prvé narodeniny vo veľkom štýle spolu s hráčmi. Epic na svojom blogu avizovali udalosť, ktorá príde do hry v podobe takzvaných Birthday Challenges. Narodeninová výzva, ktorá začne 24. júla, sa bude skladať z troch častí. Budete musieť odohrať 14 zápasov, dať damage nepriateľom aspoň za 1000 bodov a zatancovať si pred 10-timi rôznymi narodeninovými tortami.

Špeciálne odmeny nájdu hráči aj v móde Fortnite: Save The World. Hráči si budú tiež môcť odomknúť hrdinov z predchádzajúcich eventov, ktoré už nie sú dostupné. Ale teraz ich môžete ich získať z „narodeninových lám“. Tiež by mohli v Item Shope pribudnúť nové tématické skiny a itemy.

Fortnite sa rozhodol narodeniny osláviť vo veľkom štýle, hra sa už ťažko môže zrovnávať s tou, ktorou bola pred rokom. Prešla obrovskými zmenami a ďalšie sa chystajú. Ja už som zvedavý, čo nám hra počas ďalšieho roka svojej existencie prinesie a ako bude vyzerať 24. júla 2019.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.