Fortnite pre Android nebude dostupný cez Google Play

6 augusta, 2018 Martin Rácz

Fortnite sa nebude na Android zariadeniach predávať cez obchod Google Play.

Pred pár týždňami unikla informácia, že Fortnite by nemal byť dostupný pre Android zariadenia prostredníctvom služby Play. Na fóre xda-developers sa objavil zdrojový kód z mobilnej aplikácie Fortnite. Na základe toho sa dá určiť, že hra pre Android zariadenia bude dostupná len prostredníctvom oficiálnych stránok Epic-Games.

Fortnite pre Android

Zdroj: xda-developers cez vg247.com

Dnes informáciu oficiálne potvrdila aj spoločnosť Epic. V zásade to pre fanúšikov nie je žiadny problém, keďže hra je zadarmo a kto by chcel využiť všetky možnosti, môže si aktivovať platený prístup, teda Battle Pass.

„Epic chce mať priamy vzťah so svojimi zákazníkmi na všetkých platformách, kde je to možné,“ povedal Tim Sweeney z Epic.

Android verzia nemá byť spočiatku dostupná pre čínsky trh

Rovnako ako aj verzia pre iOS ani Fortnite pre Android nebude dostupný pre čínsky trh, ale tvorcovia sa vyjadrili, že pracujú na spôsobe aby hru sprístupnili aj pre fanúšikov z Číny.

Fortnite sa darí veľmi dobre na iOS zariadeniach a podobný masívny úspech je očakávaný aj v prípade Androidu. Dátum vydania ešte stanovený nebol, ale očakáva sa, že príde niekedy v lete.

Zdroj: xda-developers cez vg247

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.