Fortnite spustil 5. Sezónu, pribudli športy, vozidlo a zmena mapy

Ako vždy, Epic spustil piatu sezónu Fortnite vo veľkom štýle, zmien je viac ako dosť. 

Človek by povedal, že sezóny vo Fortnite trvajú príliš krátko a hráči ani nestihnú všetko vyskúšať a objaviť pred tým, než dorazí nová sezóna. Dnes bola spustená už piata v poradí a hráčom priniesla obrovské množstvo zmien, vrátane výraznej zmeny mapy. Do sveta Fortnite totiž cez portály prišli Vikingovia, praveké sochy ale aj časť púšte. Nechýba veľké množstvo odmien, ktoré si hráči môžu odomknúť cez Battle Pass.

Pozrite si oficiálny trailer k spusteniu sezóny 5 vo Fortnite: Battle Royale:

Tou najväčšou a najočakávanejšou zmenou je mapa. Močiare v Moisty Moire zmizli a nahradil ich púštny regióny Paradise Palms. Oblasť je dokonca väčšia ako boli pôvodne Moisty Moire. Závodná dráha ale napríklad ostala a tak sa tam môžete vyšantiť v novom vozidle – v golfovom vozíku, ktorý uvezie až štyroch hráčov.

Lazy Links je ďalšia nová lokalita, ktorá nahradila starú. Pôvodné Anarchy Acres je preč a Lazy Links ponúka okrem bazénu aj golfové a basketbalové ihriská, takže majitelia Battle Passu si môžu po novom zahrať aj športy. Pribudli totiž emotikony s loptami. Na kopci blízko Snobby Shores pribudla vikingská dedinka s veľkou vikingskou loďou.

Na mape je ešte jedna novinka – drobné teleporty, do ktorých môžu hráči skočiť a ten ich náhodne teleportuje neďaleko, do vzduchu.

Fortnite map season 5

Fortnite Desert Map

Sezóna 5 so sebou priniesla viac ako 100 odmien v rámci Battle Passu, ktorého cena je 950 Vbucks. Hráči si môžu odomknúť nové emotikony, nové glidery v tvare lodí a sedem nových skinov. Data mineri stihli z hry vytiahnuť už aj ďalšie dáta a tak sa dočkáme dokopy štrnástich nových skinov.

Okrem toho sa zmenilo ešte obrovské množstvo vecí, napríklad brokovnice, správanie sa búrky, replay systém, víťazná obrazovka teraz aj so spomaleným záberom na finálny kill a mnoho ďalšieho. Celý prehľad noviniek nájdete na oficiálnych stránkach Fortnite.

Nižšie si môžete pozrieť ešte dva trailery k Battle Passu.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site