Fortnite zarobil len na iOS takmer pol miliardy dolárov za rok 2018

Epic sa vďaka Fortnite topí v peniazoch. Hre sa darí na každej platforme.

455 miliónov dolárov. Taký je zisk Fortnite za rok 2018 na iOS. Z toho len za December zarobila 69 miliónov. December bol zároveň aj najziskovejší mesiac, kedy hra zarábala viac ako 2 milióny denne na mikrotransakciách.

Navyše, hra na iOS vyšla len v Apríli 2018 a odvtedy kontinuálne rastie. V spomínanom Decembri si hru na iOS stiahlo viac ako 5.2 milióna ľudí! Ďalšie peniaze idú vývojárom z Android verzie hry. Tam presné čísla nemáme, nakoľko hra sa nenachádza na Google Play. Epic sa rozhodol vydať hru mimo tejto platformy práve z dôvodu, že Google si berie 30 percent zo zisku. A keďže Fortnite zarába veľa, jednalo by sa pre nich o veľké straty. Na začiatku Októbra boli zisky z Androidu na úrovni 60 miliónov dolárov.

Každopádne, Fortnite by mal byť nainštalovaný na viac ako 82.6 milióna iOS zariadení. K dnešnému dňu priemerný zisk z iOS pre Epic činí 1.6 milióna denne! 

Len pre porovnanie. Hlavný konkurent pre Fortnite, PUBG, na iOS za rok 2018 zarobil 100 miliónov dolárov.

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site