Fortnite zarobil len na iOS takmer pol miliardy dolárov za rok 2018

fortnite ios android mobile

Epic sa vďaka Fortnite topí v peniazoch. Hre sa darí na každej platforme.

455 miliónov dolárov. Taký je zisk Fortnite za rok 2018 na iOS. Z toho len za December zarobila 69 miliónov. December bol zároveň aj najziskovejší mesiac, kedy hra zarábala viac ako 2 milióny denne na mikrotransakciách.

Navyše, hra na iOS vyšla len v Apríli 2018 a odvtedy kontinuálne rastie. V spomínanom Decembri si hru na iOS stiahlo viac ako 5.2 milióna ľudí! Ďalšie peniaze idú vývojárom z Android verzie hry. Tam presné čísla nemáme, nakoľko hra sa nenachádza na Google Play. Epic sa rozhodol vydať hru mimo tejto platformy práve z dôvodu, že Google si berie 30 percent zo zisku. A keďže Fortnite zarába veľa, jednalo by sa pre nich o veľké straty. Na začiatku Októbra boli zisky z Androidu na úrovni 60 miliónov dolárov.

Každopádne, Fortnite by mal byť nainštalovaný na viac ako 82.6 milióna iOS zariadení. K dnešnému dňu priemerný zisk z iOS pre Epic činí 1.6 milióna denne! 

Len pre porovnanie. Hlavný konkurent pre Fortnite, PUBG, na iOS za rok 2018 zarobil 100 miliónov dolárov.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site