Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Forza Horizon 5 má už 4,5 milióna hráčov za prvý deň

Najväčší launch hry Xbox Game Studios.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Forza-Horizon-5-Map-Screenshot-2

Microsoft a britské štúdio PlayGround Games môžu oslavovať, pretože spustili do predaja pravdepodobne najväčšiu exkluzivitu tento rok. Forza Horizon 5 len za prvý deň prilákala 4,5 milióna hráčov naprieč platformami Xbox One, Xbox Series X a S, Steam, Windows Store, Xbox Game Pass a Cloud.

Svoj prvý milión platiacich hráčov mala hra ešte pred vydaním ale po vydaní sa nedá odhadnúť, koľko ľudí si hru zahralo cez Game Pass, alebo kúpilo za plnú cenu.

Hra dosiahla za prvý deň 3x viac hráčov, ako predchádzajúca hra v sérii - Forza Horizon 4 (recenzia). Práve štvorka dosiahla sedem miliónov hráčov za štyri mesiace od vydania. Predpokladom je, že päťka toto číslo dosiahne za víkend. Phil Spencer z Xboxu zároveň potvrdil, že ide o najväčšiu launch štúdií Xbox Game Studios a ohroziť ho tento rok môže už len Halo: Infinite.

Pôrodné bolesti - preťažené servery

Keď včera večer bolo v hre už viac ako 3,5 milióna hráčov, online služby prakticky nefungovali. Ak ste hrali v party s nejakým spoluhráčom, hra často nezobrazovala pozíciu spoluhráčov a stretnúť ste sa mohli s neustálym odpájaním z online služieb.

Hláška o odpájaní sa zobrazovala pravidelne, našťastie Forza funguje tak, že prechod z online do offline a naopak je plynulý, bez nutnosti nejakého načítania.

Už dnes vám prinesieme pár screenshotov, ako už býva zvykom - Forza Horizon 5 je totiž najkrajšia závodná hra na trhu. Hra vyšla s českými titulkami.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry