Forza Horizon 5 Gameplay Video

Forza Horizon 5 ukázala sedem minút z hrania

13 júna, 2021 Lukáš Kanik

Next-gen titul z Mexika.

Microsoft oznámil Forza Horizon 5 na konferencii prvým trailerom, ale ukázal aj video z hrania. Presne takto si predstavujeme oznámenie hry – nadupaný trailer, ale aj gameplay, aby sme sa uistili, či hra tak skvele vyzerá aj počas hry.

A je to tak, Forza Horizon 5 vyzerá fantasticky. Môže za to aj premakaný engine od Playground, ktorý vyzeral vo všetkých prostrediach skvele, či už išlo o Austráliu alebo Britské ostrovy. Hoci sa hovorilo o tom, že Forza Horizon 5 sa bude odohrávať v Japonsku, Mexiko jej neskutočne svedčí.

Forza Horizon 5 bude mať najväčší svet doteraz 

Živé púšte, husté džungle, historické mestá, skryté ruiny, rozsiahle pláže, kaňony, dokonca aj zasnežený aktívny vulkán. Mapa Forza Horizon 5 bude najrozsiahlejšou v sérii a ponúkne najväčšiu diverziu prostredí.

Na videu môžete vidieť niekoľko z nich a treba povedať, že autori sa pohrali. Mnoho objektov je do hry skenovaných fotogrammetriou a tak sa môžeme tešiť na fotorealistické scény. Napríklad kamene v púšti vyzerajú perfektne.

Počasie sa na mape mení dynamicky každý týždeň a žiadna sezóna nebude rovnaká. Tešiť sa môžeme aj na obrovské piesočné a tropické búrky. Oblohu, podobne ako v minulých hrách, zachytili vývojári HDR kamerami a tak sa môžeme tešiť na presné virtuálne podanie Mexického počasia.

Hneď na vydanie v Game Passe, na Steame aj v Cloude

Microsoft na svojich stránkach potvrdil, že nová Forza Horizon 5 príde na niekoľko platforiem pre PC aj Xbox hráčov.

Forza Horizon 5 vyjde 9.11.2021 na PC Steam, PC Microsoft Store, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a XCloud. Zahráte si ju teda aj na mobilných zariadeniach.

Forza Horizon 5 oznámená, vyjde v Novembri, odohráva sa v Mexiku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: