Forza Motorsport screenshot

Forza Motorsport mieri na 4K/60 na Xbox Series X

23 júna, 2022 Marek Jaroš

Forza Motorsport by mala taktiež priniesť real-time ray-tracing.

Už prešlo pár dní odkedy sa nám nová Forza Motorsport predstavila v parádnom gameplay trailer. Spolu s trailerom vývojári zverejnili aj kopu zaujímavých informácií. Avšak, info o rozlíšení a snímkovaní sme medzi nimi nenašli.

Vývojári z Turn 10 Studios však tieto resty postupne dobiehajú. Dnes tak už vieme, že hra bude na Xbox Series X mieriť na 4K rozlíšenie pri 60 snímkoch za sekundu. Nateraz nie je známe, či Forza Motorsport ponúkne aj nejaké grafické módy, napr. niečo ako 1080p/120fps.

Od Xbox Series S sa 4K rozišenie čakať nedaj. Tam si hráči budú musieť vystačiť len s 1080p, no hra tam taktiež pobeží na 60fps.

Na silnejšiej Xbox Series X by hra dokonca mala podporovať aj ray-tracing v reálnom čase. To také Gran Turismo 7 zvláda ray-tracing len v replayoch, aj to len pri 30 snímkach za sekundu.

Či však vývojári skutočne svoje sľuby naplnia uvidíme až na jar roka 2023, kedy by hra mala vyjsť na PC a Xbox Series S|X. Samozrejme, od prvého dňa bude k dispozícií predplatiteľom Xbox Game Passu.

Forza Motorsport je späť, príde v roku 2023 na PC a Xbox Series S|X

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.