Fractal Lumen Water Cooler

Fractal predstavuje Lumen, novú radu RGB vodného chladenia

27 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Štýlové podsvietenie v kvalitnom prevedení od Fractalu.

Švédska spoločnosť Fractal Design uvidela na trh novú radu vodného chladenia na procesory s názvom Lumen. Tie prichádzajú v prevedení S24, S28 a S36 s RGB podsvietením, ale aj bez neho. Zatiaľ čo najmenší radiátor S24 má 272mm, ten najväčší – S36 s troma vetrákmi má 392 mm. S dĺžkou trubíc až 400mm si poradíte s inštaláciou v akejkoľvek skrinke.

Fractal Lumen ponúka jedinečné podsvietenie bloku šiestimi diódami, ktoré môžete pripojiť priamo k doske, alebo k špeciálnemu ovládaču. Podsvietenie si tak viete synchronizovať so skrinkou a nastaviť intenzitu aj farby. Vrchný kryt bloku je možné vybrať a otočiť tak, aby vám v skrinke sedel podľa predstáv.

Fractal Lumen pre procesory AMD aj Intel, s podporou ovládania svetelných efektov

Vodné chladenie Lumen je kompatibilné s väčšinou socketov Intel aj AMD a vďaka jedinečnému dizajnu zapojenia, je zapojenie veľmi jednoduché. Priamo na bloku chladenia je nanesená teplovodivá pasta.

ARGB LED podsvietenie Lumen je možné ovládať softvérmi Asus AURA, Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, Razer Chroma a ASRock Polychrome. Nemusíte sa báť ani hlučnosti, Fractal Lumen je opatrený ventilátormi Aspect 12 RGB PWM, ktorých hlučnosť sa pohybuje od 10 do 33,2 dB. Hlučnosť pumpy je len 22 dB. Výrobca na chladenie ponúka až 5-ročnú záruku.

Fractal Lumen Water Cooling
Chladenie by sa malo do našich obchodov dostať v najbližších dňoch, cena najlacnejšieho modelu S24 začína na 99€, najdrahší model – Fractal Lumen S36 RGB stojí 129,99€. Viac informácií nájdete na stránkach Fractal Design.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články