G2A

Zamestnanec G2A sa snažil podplatiť novinárov

8 júla, 2019 Lukáš Kanik

V poslednej dobe sa na predajnú platformu zniesla kritika.

Pred pár dňami, šéf malého vydavateľského štúdia NoMoreRobots odkázal Twitteru: “Ak sa chystáte kúpiť si hru z G2A, radšej si ju stiahnite! Vážne! Vývojári z predaja nedostanú ani cent, takže radšej nech G2A na tom nezarába tiež.” Pridalo sa aj štúdio RageSquid: “Prosím stiahnite si naše hry radšej z Torrentov, namiesto kupovania na G2A.”

Podľa mnohých zdrojov sa na G2A.com totiž predávajú kradnutné kľúče a týka sa to najmä indie vývojárov. Preto vznikla petícia za to, aby G2A prestala predávať indie tituly na svojej platforme. Dodnes petíciu podpísalo niekoľko tisíc ľudí.

Publicita takejto záležitosti rozhodne nepridala na povesti samotného predajcu. Niektorý zo zamestnancov, alebo skupina zamestnancov, teda prišli s geniálnym nápadom, ako vylepšiť profil spoločnosti v očiach verejnosti.

Desiatim herným magazínom bol z G2A poslaný mail s lákavou ponukou. Dostanú peniaze za to, ak zverejnia na svojich stránkach článok o tom, ako G2A nepredáva kradnuté kľúče a prečo to ani nie je možné.

Herné magazíny si cenu za zverejnenie tohto článku mohli navrhnúť sami, podmienkou bolo len to, že do článku nenapíšu, že článok je sponzorovaný – platený. V emaili sa píše, že článok je prakticky hotový, stačí ho zverejniť.

Upozornil na to Thomas Faust, redaktor magazínu @SomeIndieGames. Spoločnosť G2A na to na Twiteri zareagovala: “Tieto emaily boli rozoslané jedným z našich zamestnancov bez nášho zvolenia, za čo sa ospravedlňujeme magazínu @SomeIndieGames a 9 (!) ďalším magazínom, ktorým tento návrh zaslal. Bude čeliť strikntým následkom a je to absolútne neakceptovateľné.”

Keďže sa to objavilo aj na Reddite, spoločnosť G2A znova získala len ďalšiu nepriaznivú reklamu. Mail od zamestnanca tohto predajcu si môžete pozrieť nižšie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: